‌نقش موثر دانشجویان در برگزاری باشکوه انتخابات

مسعود مرسلپور بمناسبت روز دانشجو، در نشست صمیمی با نمایندگان تشکل های دانشجویی دانشگاه‌های شهرستان اسلامشهر‌، ضمن تبریک ۱۶ آذر ماه روز دانشجو خاطر نشان کرد: دانشجویان در تمامی مقاطع مهم و حساس کشور همچون پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، دوران سازندگی و مقاومت در برابر تحریم های ظالمانه همواره نقش مهم و سازنده ای ایفا کرده اند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی با توجه به تحریم های ظالمانه و دشمنی های آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای مرتجع منطقه در شرایط حساسی قرار دارد، گفت: تمام هدف دشمنان این است تا با تحریم و اعمال فشارهای اقتصادی میان مردم و نظام اسلامی فاصله ایجاد کنند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر بر ضرورت تشکیل اتاق فکر دانشجویی در شهرستان تاکید کرد و گفت: ارتباط مناسبی میان دانشجویان و دانشگاهیان شهرستان با مسئولان اجرایی و مدیران ادارات وجود ندارد و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

وی ادامه داد: ما باید شرایط و بستری را فراهم کنیم تا دانشجویان که جزء نخبگان جامعه هستند بتوانند نظرات و دیدگاههایشان را در خصوص مسائل و موضوعات مختلف بیان کنند.

مرسلپور اظهار کرد: اکثر دانشجویانی که در دانشگاه های مختلف شهرستان مشغول تحصیلند علاقمند به مسائل سیاسی و اجتماعی هستند، اما به لحاظ یکسری مسائل علاقمندی خود را بروز نمی دهند و ما وظیفه داریم شرایط لازم را در دانشگاه ها فراهم کنیم تا کرسی های آزاد اندیشی برای بیان نظرات و دیدگاههای دانشجویان ایجاد شود.

مرسلپور خاطر‌نشان کرد: کارگروه علمی با حضور اساتید واحدهای دانشگاهی شهرستان در فرمانداری تشکیل شده و ما می توانیم همین کارگروه ها را با حضور دانشجویان نیز تشکیل دهیم و در حوزه های مختلفی همچون محیط زیست، پیشگیری از فرونشست زمین، آسیب های اجتماعی، زمینه‌های حاشیه نشینی و و بسیاری از موضوعات دیگر از نظرات دانشجویان استفاده کنیم.

گفتنی است در این نشست تعدادی از دانشجویان نیز به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.

انتهای پیام

نظر دهید