نام‌نویسی ۱۰۰ نفر در طرح دانشجومتدبر قرآن در زنجان

زهرا نقی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: سازمان قرآنی دانشگاهیان در سال ۹۸ چند طرح را به صورت ملی و هماهنگ در استان‌های مختلف در دستور کار قرار داده تا فعالیت‌های قرآنی را در بین دانشجویان تقویت کند و سبک زندگی اسلامی را رواج دهد.

وی طرح دانشجومعلم قرآن و دانشجومتدبر قرآن‌کریم را از جمله مهم‌ترین این طرح‌ها برشمرد و گفت: تاکنون بیش از ۱۴۰۰ نفر در طرح‌های دانشجومعلم شرکت کردند و در حال حاضر سومین دوره طرح دانشجومتدبر قرآن‌کریم برگزار می‌شود که در استان زنجان، ۱۰۰ نفر در این طرح نام‌نویسی کردند.

این مسئول ادامه داد: جشنواره قرآن و هنر از دیگر طرح‌های ملی سازمان قرآنی دانشگاهیان است که با همکاری واحد شیراز برگزار می‌شود و محوریت سوره خاصی برای این جشنواره در نظر گرفته نشده و موضوع عام هنر و قرآن است. جشنواره مهدویت نیز با همکاری واحد قم برگزار می‌شود.

نقی‌زاده کرسی تلاوت تدبر، مهارت‌های زندگی، سینما زندگی و امید وصل را از طرح‌های هماهنگ در واحدها برشمرد و گفت: موضوع این طرح‌ها مهارت‌های زندگی و سبک زندگی اسلامی است که این دوره‌ها در ۳۰ واحد در حال برگزاری است.

رئیس مرکز فعالیت‌های قرآنی جهاددانشگاهی یادآور شد: امسال در قالب جشنواره «نفس مطمئنه» با موضوع امام حسین (ع) و محوریت سوره فجر، آثار دانشجویان در رشته‌های نقاشی، نقاشی خط، خوشنویسی و طراحی پوستر و لوگو دریافت شده و این نمایشگاه ۲۵ آبان‌ماه در دانشگاه سوره دانشگاه تهران برپا می‌شود و به مدت یک هفته ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های سازمان قرآنی با هدف ارتقای دانش قرآنی و سبک زندگی اسلامی اجرا می‌شود، تصریح کرد: مجموع فعالیت‌های سازمان قرآنی دانشجویان در سایتی به نشانی isqa.ir بارگذاری می‌شود و دانشجویان می‌توانند با مراجعه به این سایت از دوره‌ها آگاهی یابند.

نظر دهید