11000 کسب و کار برای دریافت تسهیلات کرونا به بانک‌ها معرفی شده‌اند

قاسم رحیمی در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا ۱۴ رسته فعالیت با حدود ۵۵۰ حرفه و زیررسته به صورت ملی که بیشترین آسیب را از این ویروس دیده‌اند شناسایی و به استان‌ها ابلاغ شد که بر همین اساس تعداد ۲۰ هزار و ۵۰۰ شغل به شدت آسیب‌دیده از کرونا در استان اردبیل شناسایی شد.

وی با بیان اینکه با نام نویسی صاحبان این کسب و کارها در سامانه kara.mcls.gov.ir مرحله پرداخت تسهیلات آغاز شد، تصریح کرد: طی تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مشاغل فاقد بیمه نیز مشمول دریافت تسهیلات حمایتی شدند و با تایید دستگاه اجرایی متولی پرداخت تسهیلات بر اساس تعداد نیروی کار شاغل در واحدهای اقتصادی و مشاغل فاقد بیمه تامین اجتماعی نیز انجام شد.

رحیمی اضافه کرد: بر اساس دستورالعمل پرداخت تسهیلات حمایتی به کسب و کارها؛ مشاغل خویش فرمایی موجود در رسته‌های اعلامی، مانند رانندگان و سایر حِرَف موجود مبلغ ۶ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

به گفته مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اردبیل، آن دسته از کسب و کارهایی که با تصمیم ستاد ملی کرونا تعطیل شده‌اند به ازای هر نفر نیروی کار ۱۶ میلیون تومان و مشاغلی که تعطیل نشده ولی طبق رسته‌های اعلامی متاثر از کرونا شناخته شدند به ازای هر نیروی کار ۱۲ میلیون تومان تسهیلات می گیرند.

رحیمی با بیان اینکه طبق اخرین تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا مهلت زمان پرداخت تسهیلات تا پایان شهریور فعلا تمدید شده است، ادامه داد: لیست صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا در سامانه کارا تعریف شده و متقاضیان با ثبت کدملی در سامانه کارا می‌توانند مشخصات خود را کامل کنند و در صورت بروز هرگونه مشکل موارد را از دستگاه اجرایی مربوطه و یا این اداره کل پیگیری کنند.

انتهای پیام

نظر دهید