گستردگی خدمات، پراکندگی شعب بانک کشاورزی در سطح لرستان نشان از جایگاه بانک است

دکتر عبداللهی امروز در بازدید از بانک کشاورزی لرستان، اظهار کرد: ازآنجاکه بیشترین درصد اشتغال در لرستان در حوزه کشاورزی است، این بانک به دلیل ویژگی‌های خاص از بقیه بانک‌ها متفاوت است.

وی تصریح کرد: گستردگی خدمات، پراکندگی شعب در سطح استان و حجم بالای کار نشان از اهمیت و جایگاه بانک کشاورزی در سطح استان است.

معاون استاندار لرستان با تقدیر از حمایت‌های مالی بانک کشاورزی که موجب رونق اقتصادی در بخش‌های روستایی در استان لرستان شده است، افزود: کارهای خوبی که در سال‌های اخیر در حوزه کشاورزی، باغداری و همچنین در حوزه دام‌پروری و شیلات در مناطق روستایی انجام شده، موجب شده که منظومه‌های روستایی از نظر اقتصادی بسیار قدرتمند باشند و این در حالی بوده که در گذشته این‌چنین نبوده است.

عبدالهی به‌عنوان نمونه به گوشه‌ای از خدمات در بخش کشاورزی اشاره کرد و به باغات انجیر شهرستان پل‌دختر، باغات انار سیاب شهرستان کوهدشت که بزرگ‌ترین باغات انار متمرکز کشور هستند و از نظر رفاهی و توسعه اقتصادی تأثیر زیادی بر زندگی مردم داشته‌اند و یا باغات گردو در شهرستان الشتر، همچنین محصول باغات سد مروک شهرستان دورود و زرد آلوی معروف آن و همچنین در حوزه دام‌پروری و پرورش آبزیان نیز کارهای خوبی در استان انجام شده است.

وی به اهمیت بحث مکانیزاسیون و استفاده از شیوه‌های جدید کشاورزی اشاره کرد و گفت: ترویج، حمایت و گسترش استفاده از شیوه‌های جدید کشاورزی مانند مجموعه کشت و صنعت لرستان موجب تحولات گسترده‌ای در استان خواهد شد.

عبداللهی خاطرنشان کرد: با توجه به استعداد بالقوه در لرستان، معتقدیم در کنار کارهای خوبی که انجام گرفته می‌توان امور را به‌گونه‌ای برنامه‌ریزی و انجام داد تا جهشی مضاعف در استان به وجود آید و هرگونه تغییر و تحول در این حوزه‌ها مستلزم حمایت سیستم بانکی است که با توجه به ظرفیت و تعامل خوب این بانک با بخش کشاورزی و دام‌پروری انتظار داریم با حمایت‌های مطلوب در بخش کشاورزی علاوه بر تأمین نیاز استان موضوع صادرات محصولات بیش از گذشته در دستور کار قرار گیرد.

معاون اقتصادی استاندار در پایان از اقدامات خوب انجام‌شده و حمایت‌های مالی از صنایع و واحدهای تولیدی وابسته به بخش کشاورزی و دام‌پروری و همچنین به دلیل ایجاد زمینه اشتغال در مناطق روستایی از بانک کشاورزی لرستان تقدیر کرد.

انتهای پیام

نظر دهید