گرانی و کمبود کالا در گلستان نداریم

حسین طلوعیان در جلسه کمیته نظارت بر فرآیند عرضه مایحتاج عمومی و کالاهای اساسی گلستان، ضمن ارائه گزارشی از روند تغییرات قیمت کالاهای اساسی در سطح استان اظهار کرد: طی بررسی‌های به‌عمل آمده هیچ‌گونه افزایش قیمتی در کالاهای اساس نداشتیم و نوسانات قیمت‌ها عمدتاً ثابت بوده است.

وی افزود:‌ برای جلوگیری از چالش‌های احتمالی در سطح بازار، طرح نظارتی جدیدی از روز شنبه ۲۵ آبان با حضور بازرسین این سازمان در سطح بازار آغاز شد.

رئیس صمت گلستان بیان کرد: اتاق اصناف شهرستان‌های استان نیز به یاری ما آمدند و با تأکید و توصیه به واحدهای زیرمجموعه خود، باعث آرامش بازار شدند به طوریکه تا امروز هیچ مشکلی در کمبود، گرانی و احتکار کالا در بازار استان نداشتیم.

حضور بازرسین و برخورد با متخلفین بازار باید محسوس باشد

دادستان مرکز استان گلستان نیز در این جلسه گفت: بحران امنیتی اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین خوشبختانه در استان گلستان به‌خوبی مدیریت شد. انسجام نیروهای امنیتی و انتظامی و همکاری مردم فهیم استان سبب شد تا خسارتی در استان وارد نشود.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدرضا سیدحسینی گفت: مردم باید حضور بازرسین در بازار و برخورد با متخلفین بازار را به‌صورت محسوس ببینند. بحث افزایش قیمت‌ها ممکن است تأثیرگذار باشد و مشکلی ایجاد کند که لازم است رصد صورت گیرد تا هیچ افزایش قیمتی در بازار نداشته باشیم و کالا در بازار وجود داشته و کمبودی نداشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: بازرسی‌ها و نظارت‌ها بر بازار باید از طریق صداوسیما و خبرگزاری‌ها و دیگر رسانه‌ها اطلاع‌رسانی شود تا مردم احساس کنند که ناظرین در بازار حضور دارند و دولت با هرگونه افزایش قیمتی مخالف است.

انتهای پیام

نظر دهید