کشاورزی بیشتر، صنعت برابر و خدمات کمتر در زنجان

فتح‌الله حقیقی پیش از ظهر امروز (اول دی‌ماه) در کارگروه اشتغال، اقتصاد و سرمایه‌گذاری استان که در محل استانداری زنجان برگزار شد، اظهار کرد: سهم بخش خدمات از اشتغال در این استان کمتر از میانگین کشوری بوده که جبران سهم اشتغال در این بخش، نیازمند کار زیاد و اقدامات متعدد است.

وی افزود: سهم بخش کشاورزی در اقتصاد استان بالاتر از میانگین کشوری بوده و لازم است با نوین‌سازی و ارتقای بهره‌وری، ارزش‌افزوده این بخش نیز متناسب با میزان اشتغال آن باشد.

این مسئول با اشاره به سهم بخش صنعت در اشتغال، ادامه داد: سهم بخش صنعت در اقتصاد استان با متوسط کشوری برابر است و باید برای حفظ این شرایط و ارتقای آن تلاش کنیم.

نماینده عالی دولت در استان زنجان، از رونق تولید خبر داد و تصریح کرد: با وجود شرایط ناشی از کرونا، رونق تولید در استان ادامه دارد و گواه این موضوع تعداد بیمه‌شدگان اجباری استان است که نسبت به سال گذشته افزایش دارد و از طرفی تعداد مستمری‌بگیران بیمه بیکاری استان نیز بیش از ۱۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

حقیقی در رابطه با یکسان‌سازی آمار، یادآور شد: داده‌های آماری باید یکسان و بر پایگاه داده جامعی منتشر شود. همچنین آمارهای نرخ بیکاری و مشارکت اقتصادی باید واقعی بوده و آمار و اطلاعات این شاخص‌ها در بازه زمانی یک ساله برای عموم ارائه شود.

استاندار زنجان با اشاره به تحقق ۷۶ درصدی پرداخت تسهیلات تبصره ۱۸ در استان، خاطرنشان کرد: باید تاکنون صد درصد منابع در این زمینه جذب می‌شد، از این رو مدیران در زمینه جذب منابع اختصاصی و منابع دیگر، تلاش و پیگیری مستمر داشته باشند و اگر با مشکل و مانعی مواجه هستند، آن را به مدیریت عالی استان منعکس کنند.

انتهای پیام

نظر دهید