چابکی و انعطاف‌پذیری سازمان‌های توسعه‌ای باید افزایش یابد

به گزارش ایسنا، عزت‌الله اکبری تالارپشتی در نشست هم‌اندیشی الزامات تقنینی سازمان‌های توسعه‌ای در تحقق جهش تولید، گفت: از منظر کارشناسی باید چابکی و انعطاف‌پذیری در سازمان‌های توسعه‌ای تا سطح حداکثری خود افزایش یابد.

وی با اشاره به روحیه همدلی و دغدغه جدی مجلس برای تحقق راهبرد جهش تولید، افزود: کمیسیون صنایع و معادن خود را در کنار نهادهای توسعه‌ای برای رفع قانونی چالش‌های آنها می‌داند.

اکبری ادامه داد: در جمهوری اسلامی که علاوه بر سرمایه‌گذاری، مسأله عدالت اجتماعی و عدالت اقتصادی در چارچوب توسعه متوازن و محرومیت‌زدایی مدنظر است. کارکرد و رسالت این سازمان‌ها نقش فراتری دارد.

وی یادآور شد: بر مبنای مطالعات کارشناسی می‌توان ادعا کرد همچنان که در عرصه‌های پیچیده‌ای چون نانو، بیو و… کشور توانسته است به موفقیت‌های بین‌المللی چشمگیر دست یابد، در عرصه صنعت و معدن نیز با مدیریت بهینه، هم‌افزایی دلسوزانه و با اتکا به توان منابع و ظرفیت‌های غنی داخلی از جمله منابع انسانی متخصص می‌توان به پیشرفت‌های بسیار بزرگ دست یافت که در این مسیر نقش سازمان‌های توسعه‌ای به طور متمایزی جدی‌تر خواهد بود. نخستین نشست الزامات تقنینی سازمان‌های توسعه‌ای در تحقق جهش تولید با حضور روسا و کارشناسان ایمیدرو، شرکت ملی صنایع پتروشیمی، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی و معاونت برنامه‌ریزی وزارت نفت به میزبانی ایدرو برگزار شد.

انتهای پیام

نظر دهید