پیگیری استاندار گیلان برای جبران خسارت‌های وارده به برنج‌کاران

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان، ارسلان زارع امروز در دیدار با دکتر محمدباقر نوبخت موضوع جبران خسارت‌های وارده به کشاورزان برنجکار ناشی از بارش‌های مداوم و مستمر باران طی سال زراعی جاری را پیگیری کرد.


پیگیری پروژه‌های مرتبط با جهش تولید استان از دیگر مواردی بود که در دیدار نماینده عالی دولت در گیلان با دکتر نوبخت انجام شد.


همچنین جذب اعتبار برای تکمیل پروژه های بهداشت و درمان استان از جمله بیمارستان ۴۰۰ تخت‌خوابی رشت، در دیدار امروز استاندار گیلان با رییس سازمان برنامه و بودجه کشور مورد پیگیری قرار گرفت.


گفتنی است؛ استاندار گیلان چهارم شهریورماه جاری در نامه‌ای به رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور و نیز رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، میزان خسارت‌ها را اعلام کرده بود.


استان گیلان با دارا بودن ۲۳۸ هزار هکتار اراضی شالیزاری، رتبه دوم در تولید محصول استراتژیک برنج را در کشور دارا بوده و همه ساله با تولیدی بالغ بر ۷۵۰ هزار تن برنج سفید، نیاز بالغ بر ۲۰ میلیون نفر از جمعیت کشور را به این ماده غذایی تامین می‌کند.


دکتر نوبخت پایان هفته جاری به‌منظور بازدید از چندین پروژه عمرانی و مرتبط با اقتصاد مقاومتی و همچنین امضای تفاهم نامه ساخت دو هزار واحد مسکونی محرومان با همکاری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، به گیلان سفر می‌کند.


انتهای پیام

نظر دهید