پیشرفت 75 درصدی عملیات آبخیزداری در استان اردبیل 

  شهامت هدایت با اعلام این خبر افزود: امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی اجرای عملیات طرح‌های آبخیزداری برای 27 حوزه آبخیز استان در مساحت 225 هزار و 76   هکتار در دست اجراست.
وی تصریح کرد: عملیات مکانیکی در 12 هزار و 588 هکتار از عرصه‌های این حوزه‌ها را در بردارد و 45 هزار و 296 هکتار در بخش مطالعات تفصیلی اجرایی طرح‌های آبخیزداری در 27 حوزه مصوب است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل با بیان اینکه هم‌اکنون 25 سازه مکانیکی با حجم 22 هزار و 880 مترمکعب استان اجرا شده است، تشریح کرد: احداث سازه‌های سنگی گابیونی، بندهای زیرزمینی و دومنظوره پخش سیلاب، کنتورفارو، از جمله این اقدامات با هدف ذخیره نزولات آسمانی، کنترل سیل و فرسایش خاک، افزایش پوشش گیاهی و تغذیه آبخوان‌ها است.

این مسئول با اشاره به اینکه امسال بیش از 8/164 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی به اجرای طرح‌های آبخیزداری و آبخوان‌داری استان اختصاص‌داده‌شده است، ادامه داد: تاکنون 45 هزار و 296 هکتار از مساحت عرصه‌های منابع طبیعی استان مطالعات آبخیزداری انجام شده و امسال از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی طرح‌های آبخیزداری در بیش از 40 نقطه استان اجرا می‌شود.

انتهای پیام

نظر دهید