پناهگاه شماره ۲ حیوانات کرج کی راه اندازی می شود؟

محمد نبیونی در صد و هفتاد و سومین جلسه رسمی شورای اسلامی شهر کرج که امروز یکشنبه ۱۷ آذر برگزار شد، با اشاره به تلاش به راه اندازی مرکز رشد کارآفرینی اجتماعی اظهار کرد: با امضای تفاهم ۳ جانبه بین شهرداری، معاونت علم و فن آوری ریاست جمهوری و کمیته امداد امام خمینی (ره) مرکز رشد کارآفرینی اجتماعی (شهر دانایی) در کرج ایجاد می شود.

محمد نبیونی توضیح داد: معاونت علم و فناروی ریاست جمهوری قول مساعدی برای تامین بخشی از اعتبار مورد نیاز این پروژه داده و امیدواریم با تخصیص آن به زودی فرایند ساخت این مرکزآغاز شود.

نبیونی در ادامه به بازدید خود از سازمان مدیریت پسماند به ویژه سایت حلقه دره اشاره کرد و افزود: با توجه به معضل افزایش جمعیت سگ های بلاصاحب، ضروری است ایجاد پناهگاه شماره ۲ حیوانات و سگ های بلاصاحب به طور جدی پیگیری شود تا در ماه‌های پایانی سال شاهد راه اندازی آن باشیم.

این عضو شورای شهر همچنین از اقدام مناسب سازمان مدیریت پسماند در خصوص جمع آوری نخاله های ساختمانی یاد کرد و گفت: با توجه به رشد آمار مربوط به انتقال نخاله های ساختمانی به حلقه دره از شهردار کرج درخواست می شود دستورات لازم در خصوص همکاری سایر حوزه های مدیریت شهری را صادر کند تا تخلیه نخاله ها در سطح شهر و حاشیه ها متوقف و انتقال آنها به سایت حلقه دره به طور کامل محقق شود.

وی در پایان به ضرورت ساماندهی میدان دانشگاه خوارزمی (حصارک) اشاره کرد و افزود: به جز مواردی که به عهده معاونت فنی عمرانی و سازمان عمران بوده بقیه تعهدات در این خصوص انجام نشده  که از شهردار درخواست می شود به حوزه های مربوطه از جمله  معاونت حمل ونقل و ترافیک و مدیریت منطقه ۵ تذکرات لازم را ابلاغ کند.

در ادامه این جلسه، رحیم خستو دیگر عضو شورای شهر کرج، ضمن گلایه از وضعیت نابسامان و آشفتگی بصری سطح شهر کرج افزود: در فضاهای شهری و معابر کرج آشفتگی  بصری به چشم می خورد و مشخص نیست مجوز این تعداد سازه، تابلو و یا کانکس توسط چه معاونتی صادر شده که این امر زمینه سوء استفاده برخی را فراهم کرده است.

وی با اشاره به ضرورت ساماندهی چهره شهر گفت: از شهرداری انتظار می رود تا در فرایند صدور مجوز تابلوهای تبلیغاتی ،کانکس و دیگر سازه ها ضوابط قانونی را بیش از پیش رعایت کند.

انتهای پیام

نظر دهید