پلمب ۱۴۵ واحد صنفی متخلف ری در محدودیت های جدید کرونایی

حسین توکلی در گفت وگو با ایسنا، درباره روند اجرای طرح جدید محدودیت های کرونایی در سطح شهرستان ری، گفت: با شروع محدودیت های جدید کرونایی از اول آذرماه، ۱۲ اکیپ‌ متشکل از بازرسی فرمانداری و بخشداری های تابعه، اداره صمت، اتاق اصناف، شبکه بهداشت و درمان و پلیس اماکن نظارت مستمر بر اجرای محدودیت ها را بر عهده گرفتند و تا پایان طرح نیز بازرسی ها ادامه خواهد داشت.

وی افزود: شهرستان ری در وضعیت قرمز قرار دارد و محدودیت های جدید کرونایی بر مبنای وضعیت شهرستان اعمال شده به نحوی که در سطح شهرستان تنها مشاغل گروه ۱ مجاز به فعالیت هستند. رویکرد اکیپ های نظارتی شهرستان ری تذکر لسانی به صنوف متخلف است اما در صورت عدم توجه واحدهای صنفی متخلف به تذکرات بازرسین، با افراد متخلف برخورد قانونی و واحد صنفی مربوطه پلمب خواهد شد و در همین راستا تاکنون ۱۴۵ واحد صنفی متخلف پلمب شده است.

وی ادامه داد: بیماری کرونا مشکلات اقتصادی فراوانی را برای مردم بویژه اصناف بوجود آورده است اما حفظ سلامت عمومی از مهمترین اولویت هاست و اعمال محدودیت فعالیت برای صنوف در راستای کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا است. به گفته وی،  مردم محور اصلی در اجرای طرح جامع مدیریت هوشمند محدودیت‌ها هستند که با مشارکت همه آحاد جامعه قطعا شاهد کنترل بیماری کرونا و همچنین کاهش تعداد مبتلایان و فوت‌های ناشی از این بیماری خواهیم بود که خوشبختانه تاکنون شاهد همکاری و مشارکت خوب شهروندان در سطح شهرستان بوده ایم.

وی تاکید کرد: بر اساس بازرسی های انجام شده در سطح شهرستان تاکنون بیش از ۱۰ هزار واحد صنفی مورد رصد و پایش قرار گرفته که از این تعداد ۲۵۰ واحد تذکر کتبی دریافت کرده اند و ۱۴۵ واحد صنفی متخلف نیز پلمب شده است.

انتهای پیام

نظر دهید