پاسخ شهرداری به نامه پلیس در مورد طرح ترافیک کارشناسی نبود

به گزارش ایسنا، سردار حسین رحیمی در حاشیه اجرای دومین مرحله از طرح ظفر درباره برخورد پلیس با مجرمان خاطرنشان کرد: من در همین جا به تمامی متخلفان هشدار جدی می‌دهم که عزم پلیس برخورد با مجرمان است و با انواع مجرمان از جمله قاچاقچیان، مواد فروشان، اراذل و اوباش، سارقان و … برخورد قاطعی خواهیم داشت و اجازه نخواهیم داد که اقدام به ایجاد ناامنی در شهر و برای شهروندان کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به پرسشی در مورد گلایه دیروزش از وضعیت آلودگی هوای پایتخت و درخواست برای ورود دادستانی به این موضوع اظهار کرد: واقعیت این است که ما در موضوع ترافیک و آلودگی هوا دچار مشکل هستیم و باید این مشکلات را حل کنیم چرا که سبب بروز مشکلاتی برای شهروندان می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه دستگاه‌ها و مسئولان مربوطه باید به شکل جدی‌تری وارد عمل شوند، گفت: حدود 12 تا 15 دستگاه در این زمینه مسئولیت دارند و درخواست ما این است که تمامی این دستگاه‌ها به وظایف خود عمل کنند.

رئیس پلیس پایتخت در بخش دیگری از سخنانش درباره انتقاد پلیس از طرح ترافیک جدید تهران اظهار کرد: همانطور که می‌دانید ما در نامه‌ای به شهرداری تهران موارد انتقادات و مشکلات طرح جدید ترافیک را اعلام کردیم. درست است که ما برخی از مصوبات را امضا کردیم اما باید طرح‌ها بر اساس مصوبات اخیر تغییر کند و آن افرادی که می‌گویند پلیس طرحی را امضا کرده این درست است اما ما باید آخرین مصوبات را اجرایی کنیم.

سردار رحیمی در مورد اینکه پاسخ شهرداری تهران به نامه پلیس چه بوده است؟ گفت: پاسخ شهرداری در مورد طرح کاهش آلودگی هوا غیرکارشناسی است. ما باید زیرساخت‌ها را درست کنیم و فرآیندی را که منجر به ایجاد ترافیک و آلودگی هوا می‌شود اصلاح کنیم. یکی از پیشنهادات ما همانطور که قبلا نیز گفتم این بود که ساعت پایان طرح کاهش آلودگی هوا در نیمه دوم سال باید کمتر شود.

انتهای پیام

نظر دهید