نهادینه کردن تربیت حماسی و مقاومتی در نظام تعلیم و تربیت ضروری است

حجت‌الاسلام”محمدجواد حاج علی اکبری” در نشست با اعضای شبکه پشتیبان انجمن های اسلامی استان کرمان با تسلیت سالگرد شهادت سردار سلیمانی با اشاره به نقش آفرینی مردم کرمان در عرصه های مختلف دفاعی، سیاسی و فرهنگی کشور اظهار کرد: مسئولیت مردم کرمان به خصوص مجموعه هایی که در عرصه تربیتی فعالیت می کند برای حفظ آرمان های انقلاب سنگین تر شده است.

وی افزود: کرمان قبل از شهادت حاج قاسم دارالایثار و دارالمجاهدین بود اما بعد از شهادت حاج قاسم یکی از مناطق گردشگری مقاومت است. 

حاج علی اکبری با بیان اینکه خداوند ظرفیت های تازه ای را به واسطه وجود سردار سلیمانی پیش روی ما قرار داده، گفت: جهان قبل از شهادت سردار سلیمانی به یک نوسازی اساسی نیاز داشت که با توجه به مراسم تشییع باشکوه این شهید بزرگوار این نوسازی و تحول معنوی فراهم شد و باید قدر این فرصت الهی و خدادادی را بدانیم.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان بیان کرد: شهادت سردار نقطه عطفی در تاریخ ایران اسلامی است  که به تعبیر مقام معظم رهبری یوم الله بود.

وی در ادامه تمرکز بر دو عنوان تربیتی صبر و شکر را در مدارس و دستگاه های فرهنگی ضروری دانست و تاکید کرد: نهادینه کردن تربیت حماسی، تربیت مقاومتی و مقاومت تربیتی در نظام تعلیم و تربیت ضروری است.

علی اکبری خاطر نشان کرد: تربیت حماسی و مقاومتی محور اساسی و بنیان اصلی دکترین حیات بخش نظام جمهوری اسلامی است و تمامی عرصه های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی زیر چتر تربیت مقاومتی قرار دارند.

امام جمعه موقت تهران گفت: با توجه به اینکه پرورش انسان بر عهده نظام تعلیم و تربیت است آموزش و پرورش  پایه و اساس تربیت حماسی و مقاومتی است و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان به عنوان مکمل ساحت های تربیتی در کنار آموزش و پرورش است و الگو سازی و نمونه سازی به عنوان معرفی عناصر مستعد که ارتباطی موثر بین آنها و گفتمان انقلاب اسلامی بر قرار کند، وظیفه اتحادیه انجمن اسلامی است.

وی با بیان اینکه نقطه کانونی در جریان تربیت حماسی مساله شهادت است، گفت: مومن صادق یا شهید است و یا منتظر شهادت است و اگر خداوند توفیق دهد از چشم شهدا تماشا کنیم آن وقت رفتن زیبا می شود و انسان را به محبوب می رساند.

وی با عنوان اینکه رخت بستن از این دنیا برای شهید نقطه رهایی است، گفت: شهید سلیمانی فقط دنبال رسیدن به مقصود و قرب الهی بود. برای کسی که با  شهادت زندگی می کند، نقطه امید او نماز است و منتظران واقعی شهادت منتظران نماز هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی تاکید کرد: آموزش و پرورش باید نگاه با چشمان شهدا را به فرزندان این مرز و بوم هدیه دهد.

انتهای پیام

نظر دهید