مجلس در حال بررسی و تدوین طرح ایجاد سازمان توسعه و عمران روستایی

علی اکبر کریمی روز چهارشنبه 12 شهریور در شورای اداری شهرستان اراک اظهار کرد: تدوین این طرح بر مبنای ضرورت ایجاد رویکرد متمرکز و کلان در زمینه توسعه و عمران روستاها انجام شده ‌است.

وی افزود: توسعه و پیشرفت روستاها نیازمند ایجاد انسجام در بین دستگاه‌های اجرایی و تلاش و پیگیری برای عمران آنهاست.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در خصوص دیدار با مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور بیان کرد: در این نشست آبفا مکلف به فراهم کردن زمینه بهره مندی 22 روستای جاده فراهان از آب مناسب و با کیفیت شد.

فرماندار اراک نیز افزود: در عزاداری های چند روز گذشته مردم از فرهنگ بالایی در تعامل با خواسته مسئولان برخوردار بودند و مراسم ها بدون هیچگونه مشکل و با رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی برگزار شد.

حسین بختیاری ادامه داد: حدود ۹۰ درصد پروتکل های بهداشتی در برگزاری مراسم ها رعایت شد و در صورت شیوع پیک بعدی، نگرانی از باب مراسم ها وجود ندارد. شروع پیک بعدی ناشی از سفرهایی خواهد بود که در سطح کشور با افزایش ۱۰ تا ۲۰درصدی نسبت به سال گذشته انجام شد.

فرماندار اراک تصریح کرد: طی ۱۰ روز گذشته با کاهش مبتلایان و مرگ و میر ناشی از کرونا مواحه شدیم و استان مرکزی از وضعیت قرمز به وضعیت هشدار رسیده که امیدواریم این سیر نزولی ادامه داشته باشد.

بختیاری با اشاره به سال آخر فعالیت شوراهای اسلامی گفت: شوراهای اسلامی باید انتخابات هیئت رئیسه را انجام دهند که در این راستا ۷۰ شورا این اقدام را انجام داده اند و ۳۹ شورا باقی مانده، همچنین با توجه به اینکه کمتر از یکسال از عمر شوراها باقی مانده در نتیجه شوراها باید اهداف چهارساله خود را بررسی و جمع بندی کنند.

به گزارش ایسنا، در این نشست برخی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا و  بخشداران اراک به بیان مسائل و مشکلات از جمله مشکلات آب شرب، راه ارتباطی، دسترسی به اینترنت، مسائل مربوط به برق و آسفالت جاده و …. پرداختند.

انتهای پیام

شهروند اراک جایگزین شهرداری قزوین در لیگ برتر والیبال شد/آغاز مسابقات از ۱۹ شهریور

 تیم شهرداری قزوین از لیگ برتر والیبال کنار گذاشته شد و تیم شهروند اراک جایگزین این تیم شد.

مراسم قرعه‌کشی لیگ برتر والیبال فصل ۹۹ (جام سردار شهید حاج قاسم سلیمانی) در حالی ۲۰ مردادماه برگزار شد که طی آن مشخص شد فصل پیش رو با حضور ۱۴ تیم برگزار خواهد شد.

تسویه‌حساب بدهی‌های گذشته، شرط حضور تیم‌ها در لیگ برتر عنوان شده بود که امروز و در فاصله یک هفته مانده به شروع رقابت‌ها، با اعلام کمیته رویدادها و مسابقات فدراسیون، تیم شهرداری قزوین به دلیل عمل نکردن به تعهدات خود از لیگ برتر کنار گذاشته شده و تیم شهروند اراک جایگزین آن شد.

با توجه به تغییرات اخیر صورت گرفته، اسامی تیم‌های حاضر در فصل جدید لیگ به این شرح است: شهرداری ورامین، سایپا تهران، شهرداری ارومیه، فولاد سپاهان اصفهان، شهرداری گنبد، فولاد سیرجان ایرانیان، هراز آمل، پیکان تهران، راهیاب ملل مریوان، شهداب یزد، خاتم اردکان، آذر باطری ارومیه، هورسان رامسر و شهروند اراک.

گفتنی است کمیته برگزاری رویدادها و مسابقات، در صورت تایید ستاد مقابله با کرونا، لیگ برتر مردان سال ۹۹ را از نوزدهم شهریورماه آغاز خواهد کرد.

انتهای پیام

نظر دهید