لزوم ترویج فرهنگ اقامه نماز در جامعه اسلامی

آیت الله«محمدرضا ناصری یزدی» در خطبه‌های این هفته 29 آذرماه نماز جمعه یزد با اشاره به توطئه های شوم استکبار جهانی علیه امنیت و آرامش جامعه اسلامی، اظهار کرد: دشمنان از ابتدا تاکنون سعی دارند با کمرنگ کردن ارزش‌های اسلامی جوانان مومن را از کانون خانواده دور و آنها را به سوی تباهی بکشند.

وی اجماع کردن علیه دین و اسلام را از جمله توئطه‌ها و دشمنی‌های استکبار جهانی دانست و افزود: تاریخ نشان می‌دهد که دشمنان دین و نظام اسلامی هیچ وقت به دنبال رشد و پیشرفت مسلمان نبوده و نیستند.

امام جمعه یزد با بیان این که آمریکا و دیگران مستکبران جهان هیچ وقت به دنبال سعادت جامعه اسلامی نبودند، تصریح کرد: اصل نظام انقلاب اسلامی مهمترین مشکل و دلیل دشمنی استکبار جهانی است.

ناصری یزدی با اشاره به ضرورت حراست از خون شهدا و دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: حراست از انقلاب اسلامی در حوزه‌های مختلف مهمترین رسالت مسئولان و اقشار مردم است.

نماینده ولی فقیه در استان یزد بدعهدی‌های متعدد آمریکا و اسرائیل را از جمله مهمترین نشانه‌های دشمنی آنها با افراد جامعه اسلامی دانست و گفت: به فرموده قرآن مومنان باید با افزایش بصیرت و همبستگی مستمر در برابر دشمنان دین ایستادگی و توطئه های آنها را خنثی کنند.

ناصری یزدی در ادامه با اشاره به اهمیت ترویج و نهادینه سازی فرهنگ نماز بین اقشار مختلف جامعه اسلامی، تصریح کرد: مساجد و اقامه همگانی نماز باید بیش از پیش در جامعه اسلامی نهادینه و جدی گرفته شود.

امام جمعه یزد با بیان این که نماز مسیر هدایت و سعادت بشریت است، خاطرنشان کرد: مسئولان و دست اندرکاران فرهنگی باید بیش از پیش این مهم را جدی گرفته و نسبت به ترویج آن در جامعه احساس مسئولیت کنند.

انتهای پیام

نظر دهید