فعالیت مراکز نیکوکاری کمیته امداد با پیوست فرهنگی همراه است

قنبر موسی‌نژاد در آئین افتتاح مرکز نیکوکاری الهیه در ساوه اظهار کرد: ایجاد مراکز نیکوکاری با هدف مردمی‌تر کردن برنامه‌های امداد و واگذاری کار به مردم و برای کمک به مردم صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به افتتاح هشتادویکمین مرکز نیکوکاری در سطح استان مرکزی افزود: افتتاح این مرکز در حالی اتفاق می‌افتد که سال گذشته تنها پنج مرکز نیکوکاری در سطح استان وجود داشت و بواسطه افزایش چشمگیر مراکز نیکوکاری رشد ۲۲۴ درصدی در حوزه درآمدی امداد استان شکل گرفت.

وی گفت: افتتاح مراکز نیکوکاری در حوزه‌های علمیه نیز با انعقاد یک تفاهم نامه بین امداد و مدیریت حوزه‌های علمیه استان مرکزی برای ارتقای بنیه دینی، فرهنگی و اعتقادی مددجویان و بهره‌گیری از ظرفیت افزون بر سه هزار طلبه خواهر صورت گرفته است.

موسی‌نژاد افزود: شفافیت عملکرد مراکز نیکوکاری با تعریف سامانه جمع آوری کمک‌ها، مردم محور بودن مراکز، سرعت در خدمت‌رسانی و حذف بروکراسی اداری، کیفیت و دقت در نوع خدمت از مزیت های فعالیت این مراکز است.

وی بیان کرد: هم اکنون هشت هزار خیر جذب مراکز نیکوکاری استان شده اند و ۱۳ هزار خانوار از خدمات متنوع و مختلف آن برخوردارند.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان ساوه با اشاره به افتتاح چهاردهمین مرکز نیکوکاری ساوه گفت: تلاش می‌کنیم تعداد مراکز از سه به ۲۰ مرکز در سال‌جاری افزایش یابد.

عباس محمدی هزاوه افزود: مراکز نیکوکاری به عنوان کانون اجتماعی محله برای کاهش بروکراسی اداری و ارائه خدمات با کیفیت فرهنگی به نیازمندان، راه اندازی می شوند.

وی بیان کرد: مرکز نیکوکاری حوزه علمیه خواهران الهیه نیز با ظرفیت فرهنگی به دنبال تقویت سبک زندگی اسلامی مددجویان توسط طلاب حوزه علمیه است.

مرکز نیکوکاری الهیه ساوه با حضور مدیرکل کمیته امداد استان مرکزی، معاون استاندار و فرماندار ساوه، اعضای شورای شهر، جمعی از خیرین و مدیران مراکز نیکوکاری شهرستان افتتاح شد.

انتهای پیام

نظر دهید