«فروغ ابدیت»؛ تجزیه و تحلیل کاملی از زندگانی پیامبر اکرم (ص)

سمیرا اسدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:  کتاب «فروغ ابدیت» را جعفر سبحانی تبریزی در 1047 صفحه به رشته تحریر درآورده است که توسط انتشارات بوستان کتاب قم به چاپ رسیده است و در نهاد کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عرضه می‌شود.

وی افزود: یکی از مزایای مهم این کتاب این است که در آن تنها به ذکر حوادث تاریخی قناعت نشده، بلکه سعی شده تجزیه و تحلیل لازم درمورد علل حوادث گوناگون و نتایج آن‌ها، آن‌چنان که شیوه‌ یک نویسنده‌ محقق است به عمل آید تا هدف نهایی که همان آموزنده بودن تاریخ است به طور کامل بیان گردد.

کارشناس مسئول روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی عنوان کرد: امتیاز مهم دیگر این کتاب این است که با مدرک تاریخی شیعه، کاملاً منطبق است و از افسانه‌ها و خرافاتی که دست‌های آلوده به تاریخ زندگی پیشوایان بزرگ اسلام آمیخته، خالی است.  کتاب فروغ ابدیت، در موارد اختلاف میان تاریخ‌نویسان اهل تسنن و شیعه، عقیده‌ نویسندگان شیعه را با مدارک و شواهد تاریخی، روشن و مبرهن ساخته و هر نوع شبهه و اشکال را در حقانیت نظر به شیعه برطرف ساخته است.

وی تصریح کرد: در گذشته این کتاب در مجله‌ علمی «درس‌هایی از مکتب اسلام» به صورت سلسله مقالات، چاپ شده است، اما به درخواست گروهی از خوانندگان، پس از تجدیدنظر کامل، به صورت کتابی نفیس و قابل اعتماد در اختیار علاقه‌مندان تاریخ اسلام قرار گرفته که مندرجات کتاب حاضر در دو جلد شامل 65 فصل است. این کتاب با بیانی روشن و منابعی معتبر، به توضیح و شرح وقایع و حوادث مهمی از تاریخ زندگانی پیامبر که امور زندگی بیشتری دارد، پرداخته است.

اسدی خاطرنشان کرد: از ویژگی‌های برجسته این نوشتار ارزشمند، انطباق کامل آن با مدارک و اسناد شیعه است. در این کتاب، اوضاع و احوال عرب‌های پیش از اسلام و شبه جزیره عربستان، نیاکان پیامبر، میلاد، جوانی، بعثت و حوادث سال اول تا یازدهم هجرت پیامبر(ص)همراه با تحلیل و توضیح آمده است.

انتهای پیام

نظر دهید