غیاثی: به‌زور از من نامه گرفتند/ محال است بگذارم کیهانی دوباره رییس شود!

تیمور غیاثی در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد نامه‌ای که برای گرفتن حقش به وزیر ورزش و جوانان زده بود گفت: وزیر ورزش به داورزنی معاون ورزش قهرمانی نامه زده که پیگیری کند. داورزنی هم هفته گذشته با من تماس گرفت و گفت وزیر دستور داده که بررسی شود. وزیر ناراحت هم بود که کیهانی سر خود آیین نامه وزارت ورزش را زیر سوال برده است. اکنون هم داورزنی به اسبقیان مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌ها برای بررسی ماموریت داده است. اسبقیان با من تماس گرفت که پیگیری می‌کند و به زودی من و سایر مربیان طبق آیین نامه پاداش را خواهیم گرفت، چون در غیر این‌صورت تنش ایجاد می‌شود. گفتند اگر کیهانی می‌خواهد به سایر مربیان کمک کند از محل اسپانسرینگ پاداش بدهد چرا باید حق و حقوق شما را دست کاری کنند.

او ادامه داد: ان شاءالله همین روزها پاداشمان کامل پرداخت می شود و آن موقع من خودم می دانم که با پاداش چه کنم. می دانم چطور به دوستانی که می‌دانم احتیاج دارند بدهم.

غیاثی ادعا کرد: پول کلانی است و کیهانی این کارها را می کند تا در لوای این کار بخشی از آن را خرج هیات ها کند و برای دوره دوم ریاست تبلیغ کند. خبر این موضوع را موثق دارم. همه این موضوعات را برای صالحی و سلطانی فر هم گفته‌ام، خیلی هم ناراحت شدند و گفتند حتما احقاق حق می‌کنیم نگران نباشید.

غیاثی در مورد نامه کتبی که گفته شد برای بخشیدن قسمتی از پاداشش به سایر مربیان به فدراسیون دوومیدانی داده است، اظهار کرد: به من گفتند اگر این را امضا را نکنی هیچ مبلغی نخواهی گرفت. ما هم ترسیدیم و امضا زدیم. من زنده هستم، زنده که وکیل وصی نمی خواهد. از من به زور نامه گرفتند که درصدی از آن را به سایر بدهند. این موضوع چندین بار است که هم برای من و هم سایر مربیان همچون ربانی، سپهرزاد، الوند و … تکرار شده تا جایی که سازمان بازرسی کل کشور هم ایراد گرفته است. من حق خودم را می خواهم اشکالی دارد؟

پیشکسوت و مدال آور دوومیدانی افزود: کیهانی حتی تا لحظه آخر آن تقدیر نامه‌ای که مبلغ سکه‌ها در آن نوشته شده بود را به ما نشان نداد. وقتی نشان داد که تهدید و جلسه پیش آمد. بعد از مراسم تقدیر ریاست جمهوری قرار شد که کیهانی حکم‌ها را از وزارت بگیرد. زمانی که حکم‌ها را گرفت متوجه شده بود که تنها 20 سکه برای خودش و به من، سجاد مرادی و صیامی 48 سکه تعلق گرفته است. ناراحت شده بود که چرا رییس فدراسیون 20 عدد بگیرد ولی بقیه 48 سکه. بعد از این موضوع در یک جلسه با خنده و شوخی از ما خواست که سکه‌ها را وسط بگذاریم و تقسیم بر سه کنیم. من ساده لوح هم که خبر نداشتم گفتم اشکالی ندارد. اما خودش بررسی کرده بود که این خوب نیست و اگر به گوش رسانه برسد بد خواهد شد. در این شرایط بود که این ترفند را اجرا کرد و گفت بخشی از پاداش‌ها را به سایر مربیان و کارکنان فدراسیون خواهد داد. در صورتی که کارمندان فدراسیون اضافه کار و پاداش سالیانه دارند اما من بعد 4 سال قرار است پاداشی بگیرم.

سخنگوی مستعفی سازمان تیم های ملی دوومیدانی در ادامه خاطرنشان کرد: من از کیهانی پرسیدم که چقدر پاداش به من تعلق گرفته، او نمی‌گفت. از خودم پرسید فکر می‌کنی چقدر برایت پاداش در نظر گرفته‌اند گفتم 10 تا، 15 تا سکه! که به من گفت کمترش کن. لحظه آخر که با ترفندها ما را راضی کرده بود و به مرگ گرفته بود که به تب راضی شویم، خواست که بنویسم مبلغی را دریافت کرده‌ایم، اما کجا پول گرفته بودیم؟ بعد که حساب کردم دیدم سفرهای استانی‌اش آغاز شده و دنبال رای جمع کردن است و می خواهد بقیه پاداش‌ها را آنجا هزینه کند. ولی کور خوانده. محال است بگذارم دور دوم رییس شود چون هیات‌ها، ورزشکاران، مربیان و … همه ناراضی هستند.

وی به مشکلات دوومیدانی در این سال‌ها اشاره و اظهار کرد: کیهانی دایم دنبال پست و سفر است، اما خدارا شکر به جاهایی هم که می‌خواست نرسید! این پست های آسیایی هم که اعلام می‌کند پست‌های تشریفاتی است، اصل پست‌ها نایب رییسی و یا حضور در هیات رییسه آسیا است که نتوانست ورود کند. چون دهلان را دور زد، او می خواست به کیهانی پست بدهد اما متوجه شد که کیهانی زیرآبی رفته و با هندی ها هم بسته است، بنابراین او را کنار گذاشت. کیهانی در این چهار سال هیچ رزومه ای ندارد هیچ سازندگی نکرده است. شما به آفتاب انقلاب و مجموعه شیرودی نگاه بیندازید، یک نیزه پرش، یک چکش، یک تشک پرش ارتفاع یا نیزه، چمن درست حسابی و هیچ وسایلی در این سال‌ها اضافه نشده است.

غیاثی به موضوع داوران و نارضایتی آنها هم اشاره کرد و گفت: آنقدر که حق داوری داوران را نداده است، در دو سه مسابقه آخر برای قضاوت نیامدند. خانم ها برای قضاوت مردان می‌آیند. همه فرار کردند و عطا را به لقایش بخشیده‌اند. چند خانم هستند که به آن‌ها سکه دادند. حق ما را زدند و به آن‌ها دادند روی چه حسابی؟

وی افزود: در دوومیدانی داستان هایی هست که اگر بخواهم بگویم فاجعه است. به خاطر دوومیدانی دائم سکوت می کردم و به عنوان سخنگو ماله کشی می‌کردم. اما اکنون قهرمانان ما بلاتکلیف هستند، بهنام شیری که نقره آسیا را دارد و شانس بازی های آسیایی است و خیلی دیگر از ورزشکاران رها شده‌اند و کیهانی دنبال کارهای خودش است. او همیشه پشت اسپانسرینگ خود پنهان شده بود. در بازی های آسیایی و قهرمانی آسیا هم دائم دنبال انتخابات بود و نمی‌آمد به اردو و هتل ورزشکاران سر بزند. این داستان‌ها رو شده است. من اوایل به او خیلی امید داشتم اما کم کم دیدم که دنبال خودمحوری است و در هر امری دخالت می کند. او قبل از انتخاب شدنش به عنوان رییس منتقد من بود ولی فکر می کردیم که شورایی خواهد شد، خرد جمعی تصمیم می گیرد اما بدتر شد.

انتهای پیام

نظر دهید