طلاب خوزستانی با سخنان رهبری مشعوف شدند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مسعود بهرام پور در گفت و گو با ایسنا، درخصوص صحبت های مقام معظم رهبری در نیمه شعبان و اشاره به تشکیل قرارگاه توسط طلاب خوزستانی و ضدعفونی کردن خانه‌های مردم به دلیل شیوع کرونا، اظهارکرد: مقام معظم رهبری لطف و بزرگواری کردند و درباره فعالیت های طلاب استان خوزستان جهت ارائه خدمات به مردم با توجه به شیوع کرونا صحبت داشتند و طلاب ما را مورد لطف خود قرار دادند. البته این صحبت مقام معظم رهبری حق تمام طلاب کشور است زیرا همه طلاب ها و حوزه های علمیه در صحنه هستند و به دستور مدیر حوزه های علمیه کشور، هر حوزه در شهر خود، یک قرارگاه برای خدمت به مردم در عرصه فرهنگی، بصیرتی و خدمتگزاری است.

وی بیان کرد: باتوجه به این که طلاب ما روزهای سختِ سیل را هم پشت سر گذاشته بودند و برای انجام ماموریت های دیگر نیز آماده بودند، با آغاز مساله کرونا و شیوع بحران در استان، در صحنه حاضر شدند و فعالیت های مختلفی انجام دادند. در این راستا قرارگاه مشترکی را مانند زمان سیل تشکیل دادند و در قالب این قرارگاه نیز ۱۰۰ گروه جهادی تشکیل شد و این گروه ها شروع به فعالیت کردند.

مدیر حوزه علمیه خوزستان گفت: طلاب خوزستان به ۲ شکل وارد عمل می شوند؛ یکی به صورت قرارگاهی و حوزه ای و شکل دیگر به این صورت است که هر کدام از طلاب در هر مسجدی که فعالیت می کنند، آن  جا را به یک پایگاه خدمت رسانی تبدیل می کنند و در نهایت همه با هم برای انجام وظیفه متحد می شوند.  

وی بیان کرد: آن چه توجه مقام معظم رهبری را جلب کرده بود و باعث شد ایشان با خرسندی این مساله را یادآوری بفرمایند، این بود که برخی از دوستان طلبه ما ابتکار زیبایی به خرج دادند و تیم هایی جهت ضدعفونی خانه ها تشکیل دادند و در فضای مجازی نیز به مردم اطلاع دادند که هر کسی مایل است که خانه اش ضدعفونی شود، اطلاع دهد. این ابتکار از یکی از مساجد شروع شد و به سرعت در مساجد و شهرهای مختلف استان شکل گرفت.

بهرام پور درباره پای کار بودن حوزه علمیه و طلاب در تمامی اتفاقات نیز عنوان کرد: حوزه علمیه خوزستان یک ویژگی دارد که این ویژگی از زمان جنگ شکل گرفته است؛ به این صورت که طلاب به شکل سازمان یافته از مساجد جذب و تربیت می شوند و سپس وارد حوزه می شوند و در این مکان نیز فعالیت خودشان را ادامه می دهند و به همین دلیل، تمام طلاب روحیه جهادی، بسیجی و خدمت رسانی به مردم دارند.

وی افزود: از روزی که طلاب جذب حوزه ها شده اند تا به امروز، همگی چنین روحیاتی دارند و فعالیت می کنند. خدا را شکر در چند سال گذشته که مقام معظم رهبری، حوزه ماموریت حوزه های علمیه و طلاب را اعم کردند و فرمودند تنها مسایل فرهنگی و دینی وظیفه حوزه نیست و حوزه باید در عرصه های بصیرتی و خدمت رسانی هم فعال باشد، در زلزله کرمانشاه شاهد حضور جهادی طلاب و خدمت رسانی آن ها نیز بودیم و مردم هم رضایت داشتند. حضور طلاب خیلی هم تاثیرگذار بود زیرا در آن جا گروه هایی اعلام کرده بودند که بنا داشتیم به داعش ملحق شویم ولی با اخلاق و خدماتی که از طلاب دیدیم، منصرف شدیم و متوجه شدیم که چقدر اطلاعات اشتباه به ما داده اند و می خواستند ما را داعشی کنند ولی امروز به فکر شیعه شدن هستیم.

مدیر حوزه علمیه خوزستان در پایان درباره تاثیر صحبت های اخیر مقام معظم رهبری در روحیه طلاب خوزستانی نیز گفت: وقتی طلاب می بینند که رهبر و مقتدایشان از فعالیت آن ها مطلع است و قدرشناسی می کند و طلاب در توجه و نگاه وی ارزشمند هستند، طبیعتا این موضوع باعث روحیه بخشی و دلگرمی طلاب می شود و اکنون نیز تمام طلاب خوزستانی با سخنان اخیر مقام معظم رهبری مشعوف شده اند و با امید و توجه بیشتری به خدا، کار خود را دنبال می کنند و ان شاءالله همانطور که امام مان از طلاب راضی است، پروردگار عالم هم از همه طلاب راضی باشد و بر توفیقات آن ها بیفزاید.

انتهای پیام  

نظر دهید