طرحرسانه ها به عنوان نهاد تاثیرگذار یاری گر دفاتر تسهیلگری باشند/ برگزاری جشنواره فرهنگ و رسالت

شیرزاد رحیمی امروز(۱۹بهمن) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال ۹۶ دفاتر تسهیل گری باهدف توانمندسازی و اطلاع‌رسانی مردم راه‌اندازی شد.

وی افزود: هدف از تاسیس این دفتر محقق کردن عدالت اجتماعی، سطح ارتقا مردم، رفع مشکلات و آسیب‌های اجتماعی است.
مدیر دفتر تسهیل گری محلات حاجی‌آباد و غفور در سنندج، با اشاره به اینکه متولی اصلی دفتر تسهیل گری استانداری است، بیان کرد: در دفتر تسهیل گری محلات حاجی‌آباد و غفور پنج کارشناس در حوزه‌های مختلف فعالیت دارند که به‌صورت ثابت حقوق دریافت می‌کنند و دارای بیمه هستند.
رحیمی عنوان کرد: در بحث نشاط اجتماعی، شهرسازی و آسیب‌شناسی این دفتر توانسته فعالیت کند و در حوزه حقوقی برای دانش‌آموزانی که ترک تحصیل‌کرده‌اند اقداماتی انجام داده است.
وی ذکر کرد: در محل حاجی‌آباد طبق ورود کارشناس حقوقی ۱۰ دانش‌آموز و ۲ نفر دانشجو به ادامه تحصیل ارجاع داده‌ شده اند.
مدیر دفتر تسهیل گری محلات حاجی‌آباد و غفور در سنندج، در ادامه گفت: دفتر تسهیل گری در حال پیگیری شناسایی و برگزاری کلاس‌های نهضت بوده که افراد بی‌سواد بدون آموزش و شرکت در کلاس، مدرک دریافت نکند.
رحیمی به نقش دفاتر در محلات اشاره و بیان کرد: در حوزه اجتماعی، مددکاری، اقتصادی و روانشناسی دفتر تسهیل گیری توانسته کمک کند و خانواده‌های آسیب‌پذیر را مورد پوشش قرار دهد.
وی افزود: عدم اعتماد کافی مردم به نهادهای دولتی و غیردولتی موجب شده که نقش حیاتی و اثرگذار دفاتر تسهیل گری که مشخصا رابط برقراری ارتباط بین مردم و دولت است، دیده نشود این در حالی است که در ۲ محله مذکور این اعتماد حاصل‌شده است.
مدیر دفتر تسهیل گری محلات حاجی‌آباد و غفور در سنندج، با اشاره به اقدامات مددکاری در این دفتر، ذکر کرد: دفتر تسهیل گیری در حوزه‌های برگزاری کارگاه آموزشی فرزند پروی، اعتیاد و خشونت علیه زنان توانسته به مشکلات این افراد ورود کند و کلاس های آموزشی را در این راستا برگزار کند. 
رحیمی در ادامه عنوان کرد: با افزایش جمعیت متأسفانه راهکار و برنامه‌ریزی دقیقی در محله حاجی‌آباد انجام‌نشده و سیستم آب و فاضلاب جوابگوی تمام خانه‌ها نبود و نمی‌تواند همه آن‌ها را پوشش دهد.
وی از آغاز به کار سفیر توسعه برای حساس سازی و جلب مشارکت مردم محله غفور و حاجی آباد در برنامه‌ها و فعالیت‌های توسعه‌ای محله خبر داد و گفت: جشنواره فرهنگ و رسالت در اسفند سال جاری در سنندج برگزار می شود.

مدیر دفتر تسهیل گری محلات حاجی‌آباد و غفور در سنندج، با اشاره به اینکه دفاتر تسهیل گری به توسعه محلات کمک می‌کند، گفت: دفاتر تسهیلگری با هدف بررسی و شناخت آسیب شناسی در محلات سطح ارتقای مردم را توسعه می بخشند.
وی نبود فضای سبز، عدم دسترسی و ساخت سازهای غیرمجاز را از مشکلات اصلی محلات حاجی‌آباد دانست و تصریح کرد: طبق تمام شماری، جامعه آماری ما در ۲ محله مذکور ۱۵ هزار نفر جمعیت که حدود چهار خانوار را شامل می‌شوند، زندگی می‌کنند.
این مدیر دفتر تسهیل گری، خاطرنشان کرد: باهدف بسترسازی آموزش و اشتغال ساکنین این محلات در حوزه صنایع‌دستی، با مراجعه به کارگاه صنایع‌دستی موسسه سپهر فردای آبیدر کلاس های خیاطی، کلاش بافی و زیورآلات زینتی آموزش داده می‌شود.
رحیمی در پایان یادآور شد: همچنین با تلاش‌ها و پیگیری‌های دفتر تسهیل گری و توسعه محلی محلات غفور و حاجی‌آباد با باشگاه ورزشی ئاروکلاب تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد که به‌موجب آن زنان محله می‌توانند از آموزش، تسهیلات ورزشی و امکانات باشگاه در خصوص آموزش و سلامت اجتماعی از این باشگاه استفاده کنند.

انتهای پیام

نظر دهید