ضیایی: فوتبالیست‌های ناشنوا برای تکرار قهرمانی در بازیهای آسیایی نیاز به حمایت دارند

محمدحسین ضیایی در گفت‌وگو با ایسنا، در ارزیابی از وضعیت تیم ملی فوتبال ناشنوایان برای شرکت در نهمین دوره بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ اظهار کرد: در طی چند ماهی که مسوولیت تیم فوتبال ناشنوایان را بر عهده گرفتم برای آماده‌سازی بهتر تیم 9 مرحله اردوی آماده‌سازی در تهران و شهرستان‌های اردیبل و قزوین که زمین چمن مناسبی داشتند پیش بینی کردیم تا تیم آماده‌ای را راهی بازیهای آسیایی کنیم. در حال حاضر نیز هشتیمن اردوی تیم فوتبال ناشنوایان از 21 تا 27 مهر در تهران برگزار می‌شود و اردوی پایانی که وصل به اعزام است از 5 آبان آغاز  و تا پنجم آبان قبل از اعزام تیم به هنگ‌کنگ ادامه خواهد داشت.

وی گفت: برای این که بتوانیم فوتبالیست‌های آماده و خوبی را برای بازیهای آسیایی گزینش کنیم در ابتدای امر 40 بازیکن را به اردو دعوت کردیم که از این تعداد پس از برگزاری چند مرحله اردوی آماده‌سازی در نهایت 22 بازیکن را برای بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ انتخاب کردیم. تلاش بر این است که قهرمانی دوره قبل را تکرار کنیم و بهترین جایگاه را در نهمین دوره بازیهای آسیایی هنگ‌کنگ به فوتبال ناشنوایان اختصاص دهیم. هدف‌گذاری ما قهرمانی است و برای رسیدن به این هدف از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

ضیایی یکی از مشکلات فوتبالیست‌های ناشنوا را نادیده گرفتن از سوی مسوولین عنوان کرد و افزود: یکی از مشکلاتی که دغدغه اصلی فوتبالیست‌های ناشنواست مورد توجه قرار نگرفتن از سوی مسوولین ورزش است. این بازیکنان با وجود این که قهرمان چند دوره آسیا و جهان هستند اما هیچ‌وقت دیده نمی‌شوند و کمتر مورد حمایت قرار می‌گیرند. امیدوارم که در نهمین دوره بازیهای آسیایی مسوولین نگاه ویژه‌ای به فوتبالیست‌های ناشنوا داشته باشند.

وی در پایان گفت: تمام تلاش فوتبالیست‌های ناشنوا با وجود تمام کمبودها و نبود امکانات لازم بر این است که دوباره پرچم کشور را در هنگ‌کنگ به اهتزاز در بیاورند و بار دیگر برتری خود را در بازیهای آسیایی به اثبات برسانند.

انتهای پیام

نظر دهید