ضعیف‌ترین قشر جامعه هم می‌توانند از خدمات بانک قرض‌الحسنه مهر ایران استفاده کنند

علی توکلی ۱۴ آذرماه در بازدید از مرکز جامع توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی یکتا، اظهار کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران بانکی است که در راستای گسترش و توسعه سنت قرض‌الحسنه فعالیت دارد.

وی افزود: طرح همیاران مهر در راستای کمک به همنوعان و نیازمندان است که افراد خیر مبالغی را به صورت کمک‌های بلاعوض به این بانک واریز می‌کنند و بانک خود را موظف می‌داند نیازهای افراد نیازمند را برطرف کند.

توکلی گفت: در شرایط حاضر نوع دوستی و کارهایی از این قبیل جزء ضروریات است که خوشبختانه در استان ما استقبال مطلوب بوده، به طوری که پول خوبی جمع آوری و نهادهای متولی با معرفی افراد نیازمند تسهیلاتی با نرخ ۲ درصد در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه برخی از طرح‌ها موقتی و زودگذر هستند، بیان کرد: طرح همیاران مهر از جمله طرح‌هایی است که در حال حاضر نیاز آن در جامعه احساس می‌شود، زیرا علاوه بر وجود افراد نیازمند، خیران بسیاری هستند که می‎توانند مشارکت داشته باشند.

مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گفت: تسهیلات و خدماتی که این بانک ارائه می‌کند به گونه‌ای است که ضعیف‌ترین قشر جامعه هم بتواند از آن‌ خدمات استفاده کند.

وی خاطرنشان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال جاری دو افتخار بین‌المللی کسب کرد و به عنوان اولین بانک ایرانی و سومین بانک کاملا اسلامی در جهان معرفی شد.

در ادامه شهین نظری مدیر مرکز جامع توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی یکتا اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ معلول در این موسسه نگهداری می‌شود و ۱۸۸ پرونده حمایتی در این مرکز وجود دارد که از این تعداد ۶۰ نفر ترخیص دائم بوده و بهزیستی ماهیانه مبلغی را به این موسسه می‌دهد و این مبلغ در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد، همچنین ۶۵ تیم سیار وجود دارد که معلولان در خانه هستند و زیر ۱۴ سال سن دارند.

وی افزود: استان ما موسسه‌ای برای نگهداری معلولان کمتر از ۱۴سال ندارد.

 نظری گفت: ماهانه یک بار پزشک، پرستار، روانکاو، گفتار درمان، مددکار و روانشناس برای سرکشی و ساماندهی کار درمان به منازل معلولان اعزام می‌شود.

وی بیان کرد: متاسفانه به فرزندان معلول در جامعه بهایی داده نمی‌شود و اگر خانواده‌ای دارای فرزند معلول باشد اجازه نمی‌دهند معلول وارد اجتماع شود.

انتهای پیام

نظر دهید