شیوه‌نامه میزبانی فرهنگی آستان قدس رضوی در طرح مهر درخشان

حجت‌الاسلام و المسلمین عماد دخانی، مدیر امور فرهنگی خدام و کارکنان آستان قدس رضوی اظهار کرد: شیوه‌نامه میزبانی فرهنگی‌ زائران طرح مهر درخشان ناظر به ارائه خدمات فرهنگی ویژه زائران با بهره‌گیری از ظرفیت سه کانون خادمیاری تبلیغی، مداحی و زائر و زیارت با رویکرد ارائه خدمات فرهنگی از مبداء‌ تا مبداء در چهار بخش مبداء، مسیر رفت، مقصد و مسیر برگشت پیش‌بینی شده است.
 
وی ادامه داد: حضور مبلغ خادمیار تبلیغی یکی از الزامات اجرای این طرح است.

بر اساس اعلام آستان نیوز، مدیر امور فرهنگی خدام و کارکنان آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: برنامه‌های متنوع از جمله بیان آداب و زیارت، احکام سفر، اقامه نماز جماعت، پاسخ به شبهات دینی از جمله برنامه‌های پیش بینی شده طرح عنوان شده است. 

همچنین حجت‌الاسلام المسلمین علی فروتن، خادمیار تبلیغی طرح مهر درخشان از اصفهان با اشاره به این طرح گفت: در مبداء، زائران آقا امام رضا(ع) در قالب طرح مهر درخشان با مداحی ذاکر اهل‌بیت عازم مشهدالرضا شدند که در حین مسیر اقامه نماز به صورت جماعت انجام و از برکات و آثار زیارت برای زائران آن حضرت نکاتی مطرح گردید.

با هماهنگی ترتیب داده شده از جانب سازمان فرهنگی آستان قدس رضوی، زائران در برخی از برنامه‌های فرهنگی و معنوی در زائر شهر و حرم مطهر نظیر برپایی روضه و ذکر مصیبت اهل‌بیت (ع)، حرم‌شناسی و بازدید از موزه حضور یافتند.

انتهای پیام

نظر دهید