«شیرین‌‎سو» پربارش‌ترین شهر در همدان

روح‌الله زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: روز گذشته -سه‌شنبه ۴ خردادماه- بارش‌هایی به صورت رگبار موقتی همراه با رعد و برق و وزش باد در استان رخ داد که بیشترین میزان بارش با ۶ میلی‌متر در شهر شیرین‌سو و در شهر همدان با ۲ میلی‌متر به ثبت رسیده است.

وی در رابطه با وزش باد مطرح کرد: روز گذشته وزش باد در استان از ۷۰ تا ۸۰ کیلومتر و بیشترین سرعت وزش باد با ۸۳ کیلومتر بر ساعت در شهر همدان بوده است و در ساعات بعدازظهر امروز هم وزش باد لحظه ای از ۶۰ تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت را در مناطق شمالی استان داریم.

زاهدی با بیان اینکه برای امروز انتظار افزایش ابرناکی در آسمان استان را داریم، خاطرنشان کرد: تا پایان هفته بارش خوبی در استان پیش‌بینی نمی‌کنیم و ممکن است بارش هایی به صورت پراکنده داشته باشیم و از فردا آسمان استان صاف خواهد بود.

وی در ادامه با بیان اینکه کیفیت هوای استان رو به بهبود است و انتظار وجود آلاینده ها در هوا را نداریم، یادآور شد: طی ۲۴ ساعت گذشته دمای هوا در همدان از ۷ تا ۲۴ درجه سلسیوس در نوسان بوده است.

کارشناس مرکز پیش‌بینی هواشناسی استان همدان در پایان بیان کرد: گل تپه با ۵ درجه سلسیوس به عنوان خنک‌ترین نقطه به ثبت رسیده و اسدآباد با ۲۷ درجه سلسیوس به عنوان گرم‌ترین نقطه استان گزارش شده است.

انتهای پیام

نظر دهید