سعداوی: یک فدراسیون ورشکسته را در اختیار داریم/ صعود سخت است اما غیرممکن نیست

نعیم سعداوی در گفت‌وگو با ایسنا درباره شرایط این روزهای تیم ملی فوتبال ایران اظهار کرد: وقتی به دنبال هدف بزرگ هستید قطعا نیاز به برنامه‌ریزی خیلی مناسب دارید و در کنارش از افراد صاحب تجربه و بزرگ در این زمینه استفاده می‌کنید تا بتوانند شرایط را برای رسیدن به این هدف بزرگ مهیا کنند اما اکنون می‌بینیم کسانی که در فدراسیون قبلی فعالیت داشتند با وجود مدعی بودن‌شان متاسفانه بیشترین ضربه‌ها را بر پیکره فوتبال وارد کردند و آخرینش هم انتخاب سرمربی جدید بود.

او ادامه داد: شما یک هدف بزرگ را در نظر می‌گیرید اما برای رسیدن به آن از آدم بزرگ هم استفاده می‌کنید؟ همه پاسخ این مساله را می‌دانند. از این جهت مشخص است که به سال‌های قبل برگشتیم و باز هم به دنبال اما و اگر هستیم تا شاید اتفاقاتی رقم بخورد. البته آرزوی قلبی من و همه ایرانی‌ها است که بتوانیم به موفقیت دست پیدا کنیم و به جام جهانی راه پیدا کنیم. ما انتظارات‌مان از بازیکنان باکیفیتی است که در این زمان در اختیار داریم و چشم‌مان به ساق پای این بازیکنان است که با غیرت‌شان بتوانند کار بزرگی را رقم بزنند.

بازیکن سابق تیم ملی اضافه کرد: وقتی شرایط را در نظر می‌گیرید، می‌بینید که فدراسیونی کاملا ورشکسته را در اختیار داریم و آدم‌هایی که دارند در سمت‌های مختلف گمارده می‌شوند، در حد و اندازه‌های فوتبال و تیم ملی نیستند و از آن‌ها انتظار داریم کار بسیار بزرگی را بخواهند رقم بزنند. تقریبا کاری غیرممکن است اما امیدواریم بچه‌ها با همت و غیرت خودشان کار بزرگی را رقم بزنند و بتوانیم نتیجه بگیریم.

او درباره بازی مقابل تیم‌های عربی گفت: از قدیم این بازی‌ها مقابل تیم‌های منطقه وجود داشته اما شرایط حال حاضر فوتبال متفاوت شده و وقتی تماشاچی در ورزشگاه‌ها وجود ندارد، روح فوتبال تحت‌ و الشعاع قرار گرفته است و انگیزه‌هایی که با حضور هواداران فوتبال را جذاب تر می‌کند متاسفانه اکنون نداریم و نمی‌توانید پیش بینی کنید چه اتفاقی قرار است رقم بخورد. اگر به صورت فردی بازیکنان ما را بخواهیم مقایسه کنیم، تیم ملی ما سطح کیفی خیلی بالاتری دارند.

سعداوی با بیان این‌که تیم ملی باید هر چهار بازی را ببرد و این کار بسیار سختی است، عنوان کرد: باید ببینیم مربیان تیم ملی شرایط را به چه شکل رقم خواهند زد و چه هدفی را برای مقابل با حریفان ترسیم خواهند کرد. کار سختی است اما غیر ممکن نیست و امیدوارم در نهایت اتفاق خوبی برای تیم ملی ما رخ دهد.

او در پاسخ به شایعاتی که از زبان او در صفحات مجازی درباره تبانی سپاهان منتشر شده است، بیان کرد: با وجود این‌که از نتایج بسیار خوبی که پرسپولیس دارد می‌گیرد خوشحال هستم اما در رابطه با سپاهان یا دیگر تیم‌های لیگ هیچ‌گونه اظهار نظری نداشته‌ام و مطالبی که از طرف من در صفحات مجازی منتشر شده غیر واقعی و کذب محض است.

انتهای پیام

نظر دهید