سرمایه‌گذاران خارجی در اردبیل احساس امنیت بیشتری دارند

امام جمعه اردبیل

ایسنا/اردبیل نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: خوشحالیم که سرمایه‌گذاران خارجی با احساس امنیت بیشتر در استان اردبیل حاضر شده و سرمایه‌گذاری خود را انجام می‌دهند.

حجت‌الاسلام سیدحسن عاملی در مراسم افتتاح کارخانه الکل طبی آذربایجان در شهرک صنعتی شماره دو اردبیل اظهار کرد: به دنبال حمایتی که مسئولان کشور و استان از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در حوزه تولید و اشتغال انجام می‌دهند، فرصت خوبی فراهم آمده تا با توجه ارزانی نیروی انسانی، مواد اولیه و سهولت پرداخت تسهیلات سرمایه‌گذاران خارجی نیز بتوانند در شرایط مناسب واحدهای تولیدی را راه‌اندازی کنند.
وی افتتاح این کارخانه را با حضور سرمایه‌گذاران خارجی نطقه عطفی در تحول و توسعه اقتصادی استان و تقویت روابط کشورمان با آذربایجان توصیف و خاطرنشان کرد: 60 نفر در این مجموعه مشغول به کار شدند که قطعا از قبل تولیدات این کارخانه بخش دیگری نیز به صورت غیرمستقیم سود خواهند برد که این شرایط برای استان مرزی اردبیل مطلوب و مناسب به نظر می‌رسد.
امام جمعه اردبیل گفت: سرمایه‌گذار این پروژه به رغم مشکلات و نارسائی‌هایی که در سر راهش بود با تلاش و جدیت و همچنین پاکی و شرافت فعالیت خود را آغاز کرد تا در این کارخانه بتواند تولیدات مناسبی را به بازار عرضه کند که جای دارد از مسئولان قضائی استان نیز در راستای حل مشکلات حقوقی این کارخانه قدردانی کنیم.
عاملی ادامه داد: با توجه به محاصره اقتصادی کشورمان و فلسفه وجودی مدیران و مسئولان در بخش های مختلف در تسهیلات امور سرمایه‌گذاری ضرورت دارد همچنان بخش خصوصی مورد توجه قرار گرفته و کارها با یک مطلوبیت به پیش رود.
وی بیان کرد: هیچ کس مدعی نیست که سرمایه‌گذار نباید سود مشروع و حلال کسب کند، بلکه ما بر این باوریم که در کنار این سود باید با ایجاد اشتغال عزت خانواده‌ها حفظ شده و امکان توان‌افزایی در این مجموعه‌های اقتصادی نیز به شکل مطلوب فراهم آید.
به گزارش ایسنا، امام جمعه اردبیل با قدردانی از تلاش و جدیت استاندار اردبیل در جذب چنین سرمایه‌گذاران و مجموعه‌های تولیدی اظهار کرد: امیدواریم حضور این سرمایه‌گذار خارجی در شهرک صنعتی اردبیل فرصت و مقدمه خوبی را فراهم کند تا در سال‌های آینده در بخش‌های مختلف تولیدات و همچنین توان اقتصادی با حضور این سرمایه‌گذاران خارجی در استان اردبیل به خوبی فراهم آید.
انتهای پیام

نظر دهید