سالک: با واردات بی رویه برخورد کنید

به گزارش ایسنا، احمد سالک کاشانی در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: در ۴۱ سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، شاهد دو اتفاق مهم در سطح جهان هستیم. اول اینکه جمهوری اسلامی به پشتوانه ملت و رهبری در اوج عزت و اقتدار رو به کمال با هدف دستیابی به قلل جهان حرکت می‌کند و دوم اینکه استکبار جهانی و به خصوص آمریکا و صهیونیست در حضیض ذلت و التماس هستند. جای اقتدار و التماس نباید عوض شود.

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس تاکید کرد: رسالت ما حفظ امانت الهی و حفظ امانت الهی یعنی حمایت از رهبری و انس با قرآن و بصیرت مردم پس باید سه کار مهم را پیگیری کنیم. اول حفظ نظام که از اوجب واجبات است دوم جلوگیری از تفرقه، اختلاف و نفوذ بیگانگان و سوم تلاش برای استحکام درون تشکیلاتی نظام با اصلاح ساختارها و سازماندهی دقیق با بکارگیری جوانان و نخبگان

نماینده مردم اصفهان در مجلس با بیان اینکه در جهان نوین مقوله‌ای به نام شرق و غرب وجود ندارد، گفت: نبرد سنگین جهان بر سر اسلام ناب محمدی و سلطه جهانی باید با تکیه بر فرمان‌های الهی، توکل به خداوند بزرگ و ریسمان الهی عترت پاک پیامبر و همچنین در زمان غیبت کبری به جانشین آن حضرت یعنی مقام معظم رهبری چنگ زد. تطبیق اخلاق، سیاست، فرهنگ و اقتصاد با محتوای قرآن و عترت عملی جدی است. بی تردید و با اعتقاد راسخ می‌گویم که در این نبرد اسلام پیروز خواهد شد.

این عضو فراکسیون روحانیت مجلس در ادامه نطق خود خطاب به رئیس جمهور گفت: کشور را معطل دشمنان نکنید. برای حل معضل بیکاری، معیشت مردم، گرانی و تورم به ظرفیت‌های جوانان، نخبگان و مردم و سیاست‌های ابلاغی رهبری مثل اقتصاد مقاومتی تلاش حداکثری کنید. ما در مقابل فشار حداکثری آمریکا و اروپا سر خم نخواهیم کرد.

سالک خطاب به وزیر نیرو ادامه داد: مصوبات ۹ ماده‌ای و مصوبات جلسات دهم، سیزدهم و بیست و چهارم شورای عالی آب را با رعایت حق‌آبه‌های کشاورزان و جلوگیری از بارگذاری در استان‌های بالادستی و اقدام برای انتقال آب بر اساس قانون توزیع عادلانه آب به فلات مرکزی اقدام جدی کنید.

وی خطاب به وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بی تردید بخشی از رفع بیکاری در راستای تحقق رونق تولید، حمایت و تقویت صاحبان صنایع است. با پرهیز از بروکراسی و با هدف جلب سرمایه گذاری تلاش کنید و از تعطیل شدن کارخانه‌ها جلوگیری کرده و با واردات بی رویه برخورد کنید.

وی خطاب به وزیر بهداشت گفت: مردم در شرایط سخت عدم تامین دارو هستند. تامین دارو برای بیماران خاص و بیمارستان‌ها ضروری است. همچنین ضعف شدید مدیریت در بنیاد شهید و امور ایثارگران باعث شرایط سخت شهدا، خانواده‌های شهدا و جانبازان شده است. اجازه ندهید این عزیزان در پیچ و خم زندگی گرفتار شوند.

سالک خطاب به وزیر اقتصاد و دارایی گفت: در هفته وحدت به سازمان‌های مالیاتی دستور دهید. سیاستمدارای اسلامی با مردم با هدف رشد تولید ملی را تعقیب کنند. مردم سخت گرفتار هستند.

سالک در پایان خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: بالاخره بر اساس سند تحول آموزش و پرورش باید مسئله رتبه بندی معلم‌ها، خرید خدمتی‌ها و حق التدریسی‌ها رسیدگی شود. همچنین ضمن تشکر از رئیس قوه قضائیه اقدامات این قوه موجب رشد اعتماد به نظام شده است.

انتهای پیام

نظر دهید