زنده‌ها برای زنده‌ ماندن به آرامستان نروند

حبیب‌الله ملایی‌یگانه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تعطیلی آرامستان‌ها، اظهار کرد: آرامستان‌ها مکانی عمومی بوده و وقتی مصوبه‌ای در رابطه با اماکن عمومی اعلام می‌شود، از جانب همه اقشار جامعه، لازم‌الاجرا است.

وی با بیان اینکه تعطیلی آرامستان‌ها مصوب ستاد کرونا است، افزود: با وجود این مصوبه، شاهد آن هستیم که در برخی از مراسم تشییع‌ و سایر برنامه‌ها، جمعیت بسیاری از اقوام متوفی حضور داشته و جمعیت زیادی تجمع کرده و در برخی موارد پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند.

این مسئول با بیان اینکه در روزهای اخیر اطلاع‌رسانی‌ها نتیجه‌بخش بوده و میزان حضور مردم کمرنگ‌ شده است، ولی هنوز هم شاهد تجمعات هستیم، ادامه داد: محدودیت‌هایی برای ورود از جانب سازمان آرامستان‌ها ایجاد شد ولی متاسفانه درب‌ و حصارها شکسته شده و پس بسته شدن راه‌های منتهی به آرامستان، مردم در سمت دیگر جاده توقف کرده و عرض جاده را رد می‌کردند که خطر جدی برای جان شهروندان بود.

ملایی‌یگانه خاطرنشان کرد: پنج‌شنبه هفته گذشته، پلیس ۲۰۰ مورد جریمه در محل آرامستان ثبت کرد ولی متاسفانه حتی این مسئله نیز بازدارنده نیست و برای اعمال محدودیت‌ها نمی‌توان به مرز درگیری با مردم رسید، زیرا افرادی که به این محل مراجعه می‌کنند، عزیزی را از دست داده و حال روحی مناسبی ندارند. با این حال تاکید داریم اعمال محدودیت‌ها فقط با همکاری مردم امکان‌پذیر است.

شهردار زنجان تصریح کرد: به دنبال آن هستیم که حضور و تجمع شهروندان در آرامستان‌ها به حداقل برسد و حضور افراد با رعایت حداکثر پروتکل‌های بهداشتی باشد که بی‌تردید اطلاع‌رسانی در این زمینه تاثیر بسزایی دارد.

انتهای پیام

نظر دهید