راه اندازی پویش تعلیم و تربیت در اصفهان

حسین سیستانی در جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان اصفهان، با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سردار قاسم سلیمانی، اظهارکرد: روسای ادارات و نواحی آموزش و پرورش اصفهان در راستای انتقال مفهوم، اهمیت، نقش و جایگاه آموزش و پرورش به مردم در قالب تیمی با عنوان سفیران آموزش و پرورش تلاش کنند.

وی با تاکید براینکه باید درباره موضوع تعلیم و تربیت با مردم صحبت کرد که این نقش به عهده آموزش و پرورش است، خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم امسال و به صورت پایلوت کمپین های آگاه سازی مردم از آموزش پرورش را ایجاد کنیم، حرکت بسیار ارزشمندی است و پیامی که به مردم منتقل می شود حتما اثربخشی دارد.  

سیستانی با بیان اینکه ارتباط تنگاتنگ با مردم باعث افزایش احساس تعلق نسبت به آموزش و پرورش می شود، گفت: این موضوع در نهایت باعث افزایش همکاری مردم با آموزش و پرورش می شود.  

به گزارش ایسنا؛ فرماندار اصفهان تصریح کرد: اگر مردم معتقدند نیاز به تحول بنیادین در جامعه و نظام تعلیم و تربیت وجود دارد، باید به آموزش و پرورش توجه داشته باشند و آموزش و پرورش نیز باید با انجام یکسری اقدامات، زمینه آشنایی مردم و جلب توجه آنها به این موضوع را فراهم کند.

وی با بیان اینکه اقدامات برای معرفی آموزش و پرورش به مردم باید در طول سال به صورت مستمر صورت گیرد، افزود: توصیه می کنم روسای آموزش و پرورش شهرستان اصفهان نشست های مستمر داشته و با یکدیگر هم اندیشی کنند.

وی همچنین با اشاره به اهمیت موضوع پژوهش، خواستار فرهنگ سازی موضوع پژوهش و اهمیت بیش از پیش به این موضوع در سطح مدارس اصفهان شد.

سیستانی با بیان اینکه با سرمایه گذاری روی پژوهش سراها می توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم، گفت: باید با هم اندیشی به این نتیجه برسیم که چطور می توانیم موضوع پژوهش را تقویت کرده و از ظرفیت فرهنگسراها به خوبی استفاده کنیم.

فرماندار اصفهان بر نقش و جایگاه شورای آموزش و پرورش تاکید کرد و گفت: مصوبات این شورا باید حتما جنبه عملیاتی داشته باشد و اجرایی شود.

سیستانی بر لزوم به دست آوردن راهبردهایی از دل پیشنهادات مردمی برای تحول و رفع مشکلات آموزش و پرورش تاکید کرد و افزود: هفته شورای آموزش و پرورش فرصت مغتنمی است برای ایجاد ذهنیت و آشنایی بیشتر مردم با آموزش و پرورش و استمرار آن در طول سال.

وی با بیان اینکه مسئولان باید با اندیشه ها و نگرش های مردم آشنا شده و براساس آن برنامه ریزی کنند، خاطر نشان کرد: بدون ارتباط تنگاتنگ با مردم نمی توانیم در اجرای برنامه ها موفق باشیم.
انتهای پیام

نظر دهید