حناچی: تکمیل پروژه های منطقه ۲۲ با اعتباری بالغ بر ۱۲۱ میلیارد تومان

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی در آئین بهره برداری از پروژه های مجموعه فرهنگی گردشگری دریاچه شهدای خلیج فارس گفت: به مناسبت تکمیل تمام طرح های دور دریاچه خلیج فارس و منطقه ۲۲ امروز در این مکان حضور پیدا کردیم که از طرح های افتتاح ‌شده می‌توان به تکمیل رینگ دوچرخه سواری و پیاده روی اشاره کرد.

وی درباره اعتبارات در نظر گرفته شده برای تکمیل طرح های دریاچه چیتگر و منطقه ۲۲ افزود: ۱۲۱ میلیارد تومان حدود اعتباراتی است که برای تکمیل و به ثمر رسیدن طرح های شهرداری منطقه ۲۲ هزینه شده است. به کارگیری خودرو های نمادین جمع آوری و حمل پسماند و خودروهای یگان حفاظت شهرداری تهران که به همراه نیروی انتظامی فعالیت می‌کند از جمله طرح های افتتاح شده است.

وی همچنین با اشاره به طرح تفصیلی منطقه ۲۲ گفت: مهم‌ترین قدم در منطقه ۲۲ تصویب طرح تفصیلی بود که نقشه راه است و شاید اصلی ترین کار ما همین بود زیرا تا قبل از تصویب این طرح ابهام وجود داشت که چه اقداماتی باید انجام شود تا این حجم بارگذاری ها در منطقه مدیریت شود. منطقه ۲۲ تهران از حیث سرانه فضای سبز مشکلی ندارد اما در بحث تامین سرانه آموزشی و خدماتی و بهداشتی با چالش مواجه است.

حناچی ادامه داد: یکی از عارضه های اکولوژیک شهر تهران عدم تعادل زیست پذیری است به عنوان مثال شکل کنترل آلودگی برنامه از جمله هدفی است که ‌در مدیریت شهری دنبال می شود و نباید فراموش کرد این اقدام در گرو اقدام حاکمیت در کنار مدیریت شهری است.

به گزارش ایسنا در ابتدای این مراسم مرتضی رحمانزاده شهردار منطقه ۲۲ نیز گفت: پروژه های افتتاح شده امروز حاصل تلاش مدیران سابق منطقه ۲۲ تهران است و باید تاکید کنم این منطقه قطب گردشگری تهران است و برای تحقق شعار تهران شهری برای همه این تعداد پروژه افتتاح می شود.

وی افزود: با توجه به افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها ۸ متر به سرانه های عمومی در این دوره از مدریت شهری در منطقه ۲۲ افزوده شد و ۳ پروژه از ۷۲ پروژه از طرح های اساسی ما در منطقه ۲۲ است. اصرار به جنگلکاری در سطح محدوده و تاکید بر این موضوع که شکل جنگلکاری به گونه توسعه و شادابی باشد باعث شد تا امروز کلنگ زنی پروژه آبرسانی به مبلغ ۴۰ میلیارد تومان را انجام دهیم.

وی ادامه داد: اجرای پروژه بزرگراهی شهید همدانی باعث شد محلات منطقه ۲۲ از هم جدا شود اما امروز با دستور شهردار تهران کلنگ زنی ساخت زیر گذر علمیردانی یا کوهک از دیگر برنامه های مدیریت شهری است که این جدایی را پایان خواهد داد.

رحمانزاده با اشاره به تفاهم نامه شهرداری تهران با وزارت جهاد کشاورزی ادامه داد: سند ۳۰ سال مدیریت و بهره برداری چیتگر را تحویل گرفتیم که امروز با حضور مدیران شهری پایتخت از آن رونمایی می شود که جای تشکر از معاون خدمات شهری شهرداری تهران و رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر تهران را دارد. آنچه که مهم ترین دستور شهردار تهران بود موضوع فاضلاب است که در این دوره مدیریت شهری دنبال شد که زمینی را از اداره کل منابع طبیعی تحویل گرفتیم و تحویل سازمان آب و فاضلاب دادیم نا ساخت تصفیه خانه خرگوش دره نهایی شود.

وی تاکید کرد: یکی دیگر از موضوعات تاکید بر خارج نشدن پساب از منطقه بود که امروز براساس تفاهم نامه ای استفاده از پساب منطقه به مدت ۳۰ سال در اختیار مدیریت شهری قرار می‌گیرد و در ادامه برای تکمیل شبکه جمع آوری آب های سطحی به طول ۸ کیلومتر کار عملیاتی انجام می شود.

انتهای پیام

نظر دهید