جرایم مبتنی بر نفرت در آمریکا طی بیش از یک دهه به بالاترین سطح رسیده است

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، این گزارش عنوان کرد، در سال ۲۰۱۹ تعداد ۵۱ مورد قتل بر مبنای نفرت که شامل ۲۲ کشته تیراندازی علیه مکزیکی‌ها در فروشگاه والمارت شهر مرزی ال پاسو در آن سال می‌شود، وجود داشته است. عامل آن تیراندازی به تاریخ اوت ۲۰۱۹ که در عین حال ۲۴ زخمی هم بر جای گذاشت، در حالی که به گفته مقامها تلاش داشت لاتین تبارها را ترسانده و به ترک آمریکا وادار کند، از بابت جرایم ایالتی و فدرال متهم شد.

سال گذشته میلادی ۷۳۱۴ مورد جرم مبتنی بر نفرت وجود داشته که نسبت به تعداد ۷۱۲۰ جرمی که سال قبل از آن ثبت شد افزایش نشان داده و در سطح رقم ۷۷۸۳ جرم مربوط به سال ۲۰۰۸ است. گزارش سالانه اف.بی.آی جرایم مبتنی بر نفرت را جرایمی میداند که بر مبنای مغرض بودن نسبت به نژاد، مذهب یا گرایش جنسی یک شخص در میان دسته بندی‌های دیگر رخ می‌دهند.

بخشی از افزایشی که در سال ۲۰۱۹ ثبت شده ممکن است در نتیجه گزارش دهی بهتر از سوی واحدهای پلیس باشد اما مقامهای ضابط قانون و گروه‌های فعال تردیدی در اینکه جرایم مبتنی بر نفرت رو به افزایش است، ندارند. وزارت دادگستری آمریکا سالهاست که پرونده‌های پیگرد مربوط به جرایم مبتنی بر نفرت را به طور مشخص اولویت داده است.

داده‌ها در عین حال نشان می‌دهند که جرایم مبتنی بر نفرت با محوریت مذهب حدود هفت درصد افزایش داشته و ۹۵۳ گزارش وقوع جرم علیه یهودیان و نهادهای یهودی در سال گذشته میلادی وجود داشته در حالی که این میزان برای سال قبل از آن ۸۳۵ مورد بود. اف.بی.آی گفت، تعداد جرایم مبتنی بر نفرت علیه آمریکایی-آفریقایی‌ها با کمی کاهش از ۱۹۴۳ به ۱۹۳۰ مورد رسیده است.

با این حال این جرایم با انگیزه ضدیت با لاتین تبارها از ۴۸۵ مورد در ۲۰۱۸ به ۵۲۷ مورد در ۲۰۱۹ رسیده است.

با علنی شدن این داده‌ها، گروه‌های فعال شامل لیگ ضدافترازنی از کنگره و آژانسهای ضابط قانون در سراسر آمریکا خواستند جمع آوری داده و گزارش دهی در قبال جرایم مبتنی بر نفرت را بهبود دهند. منتقدان مدتهاست هشدار داده‌اند که این داده‌ها ممکن است ناکامل باشد زیرا بر مبنای گزارش دادن داوطلبانه از سوی آژانسهای پلیس در سراسر کشور بوده‌اند.

انتهای پیام

نظر دهید