توجه ویژه بسیج و سپاه به محرومیت زدایی در سال ۱۴۰۰

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی در آیین بازدید از روستای هزاوه و منزل امیرکبیر اظهار کرد: استان مرکزی در پرورش علمای بزرگ پیشتاز بوده و امام  عظیم الشان به عنوان رهبر کبیر انقلاب اسلامی از این استان برخاسته اند. این استان، استان علما و بزرگان است و در طول تاریخ تشیع، مردان بزرگی از این استان برخاسته اند و خدمات بسیار گسترده ای به ایران و جهان بشریت ارائه داده اند.

وی با بیان اینکه امروز بایستی با مطالعه گذشته خودمان و تاریخ بزرگ مردان ایران، از کارهای بزرگ آنها و اندیشه های والای آنها به خوبی بهره ببریم. افزود: امیرکبیر به فرموده مقام معظم رهبری یک شخصیت دینی بود و اگرچه در لباس روحانیت نبود اما یک شخصیتی بود که در کنار علما پرورش یافته بود و در طول مدت ۳ سال توانست اقدامات اثرگذاری انجام دهد.

سلیمانی گفت: آغازگر تمام کارها و اقدامات نو و جدیدی که در ایران در دوران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تداوم پیدا کرده بود امیرکبیر بوده نه قاجاریان و نه رژیم پهلوی. همه موضوعاتی که در دوران تاریخ معاصر ایران به عنوان نوگرایی و استفاده از روش های جدید برای پیشرفت در ایران مورد توجه واقع شد آغازگر آنها امیرکبیر بوده است و در نهایت امیرکبیر پس از انجام اقدامات و خدمات اثرگذاری که انجام داده بود توسط بیگانگان به شهادت رسید.

وی اظهار کرد: امیدواریم جوانان عزیز ایران اسلامی امروز برای پیمودن با قدرت گام دوم، گذشته ایران را به خوبی مطالعه کنند و لز سرگذشت مردان بزرگ و افتخاراتی که این سرزمین داشته به خوبی آگاه باشند و جوانان نسبت به شناخت مفاخر و شخصیت های بزرگ استان اهتمام داشته باشند چراکه برکات و خیرات همین مردان بزرگ که از این استان بپا خاستند هنوز تداوم دارد.

سلیمانی گفت: روستای هزاوه با وجود اینکه یک منطقه کوچک است بیش از ۶۰ شهید در راه انقلاب تقدیم کرده و این بیان کننده وجود یک فرهنگ اصیل و عمیق شیعی بوده و تصادفی نیست و نباید ساده از کنار آنها عبور کنیم.

وی اظهار کرد: امروز برای انتقال داشته هایی که داریم به نسل جوان باید همت بیشتری داشته باشیم و برنامه ریزی دقیقی کنیم که بسیج هم در این زمینه با موضوع گردشگری تعالی بخش برنامه های خوبی در دستور کار دارد که امیدواریم با پایان یافتن بیماری کرونا بتوانیم توسعه ای در زمینه آشنا کردن نسل جوان با این مفاخر و سرمایه های ارزشمند و بزرگان و علما انجام دهیم تا دستاوردی اثربخش برای نسل جوان تولید شود.

سردار سرتیپ غلامرضا سلیمانی همچنین در آیین بهره برداری از ۴۰ واحد مسکونی محرومان اظهار کرد: خوشبختانه به برکت مجاهدت های گروه های جهادی بسیج سازندگی در سطح استان مرکزی شاهد بهره برداری از ۶۴۰ پروژه محرومیت زدایی بودیم که این پروژه ها عمدتا ساخت منزل برای محرومین بود و امروز شاهد هستیم خانه های بسیار مستحکم و زیبا برای این عزیزان ساخته شده است.

وی افزود: در استان مرکزی گروه های جهادی تنها به ساخت خانه اکتفا نکرده اند بلکه به فکر تجهیزات لازم برای زندگی نیز بوده اند و خوشبختانه امکانات لازم برای گذراندن یک زندگی معمولی به همت بسیجیان جهادگر فراهم شده که قابل تقدیر است.

سلیمانی گفت: استان مرکزی در خصوص توزیع جهیزیه گام بلندی برداشته و بیش از هزار و ۲۰۰ جهیزیه توزیع کرده که یک اقدام اثربخش و امیدوار کننده است. خوشبختانه استان مرکزی در بین استان های دیگر پروژه های قابل توجهی انجام داده و بسیار برجسته است و جهت گیری سپاه روح استان مرکزی و خدماتی که بسیج سازندگی استان ارائه داده در بین سپاه های استانی برجسته و قابل تحسین است.

وی افزود: این روند با برنامه ریزی های انجام شده در سال ۱۴۰۰ با قوت دنبال می شود و توسعه پیدا می کند.

انتهای پیام

نظر دهید