تدابیر فرانسه علیه مساجد و انحلال یک گروه ضد اسلام‌هراسی

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، این جمعیت جمعه گذشته علنا ​​”انحلال خود” را اعلام کرده بود.

ژرالد دارمنن، وزیر کشور فرانسه، در صفحه توییتر خود نوشت: “مطابق دستورالعمل‌های رئیس جمهوری، جمعیت ضد اسلام هراسی در فرانسه در شورای وزیران منحل شد. برای چندین سال این جمعیت به طور مداوم تبلیغات اسلام گرایانه را انجام می‌داد، همانطور که در حکمی که من به شورای وزیران ارائه کردم، شرح داده شده است”.

جمعیت ضد اسلام هراسی در فرانسه با پیشی گرفتن از دولت در جمعه گذشته “انحلال خود” را اعلام کرده بود و گفت که قصد دارد بخش گسترده‌ای از فعالیت‌های خود را در خارج از فرانسه ادامه دهد.

جمعیت ضد اسلام هراسی در فرانسه یکی از بزرگترین موسسات خیریه در این کشور بود که در وهله اول در موارد تبعیض از مسلمانان سراسر کشور حمایت قانونی می‌کرد.

هفته گذشته، این جمعیت در صفحه توییتر خود گفت که “به دلیل انجام کار قانونی، اعمال قانون و خواستار اجرای آن مورد انتقاد قرار گرفته است”. این جمعیت همچنین دستور انحلال را “پیامی وحشتناک برای شهروندان مسلمان دانست” و توصیف کرد: “شما حق ندارید از حقوق خود دفاع کنید”.

وزیر کشور فرانسه همچنین گفت، کشورش قصد دارد در کمپینی جدید علیه مساجد مسلمانان ظرف روزهای آینده ۷۶ مسجد را تحت نظر بگیرد؛ اقدامی که انتظار می‌رود خشم و عصبانیت مسلمانان را بعد از اهانت به ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) برانگیزد.

وزیر کشور فرانسه توییت کرد، این تدابیر شامل امکان بستن برخی از این مساجد هم هست. این تحرک در راستای مقابله با جدایی‌طلبی است.

پیشتر رسانه‌های فرانسه اعلام کرده بودند، ۱۶ مسجد از این مساجد در پاریس و حومه آن قرار داردند که امکان بستن مساجد پایتخت وجود دارد. 

انتهای پیام

نظر دهید