تحصیل بیش از 8 هزار دانش‌آموز در مدارسی کپری و کانکسی هرمزگان

به گزارش ایسنا، نوید احمدی در نشستی خبری ضمن تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: از همه خبرنگاران برای همکاری‌هایشان در انعکاس اخبار نوسازی مدارس تشکر می‌کنم.

احمدی افزود: برای هفته دولت 72 مدرسه با 273 کلاس درسی آماده بهره‌برداری شده است، حدود 8 هزار دانش‌آموز از این پروژه‌ها استفاده خواهند کرد، حدود 30 مورد از مدارس از ظرفیت خیرین استفاده شده است.

وی خاطرنشان کرد: بندرعباس، میناب و بستک بیشترین تعداد اجرای پروژه‌ها را دارند، در سال 98 توانستیم 86 میلیارد تومان اعتبارات ملی و 54 میلیارد تومان اعتبارات استانی و 61 میلیارد تومان هم در جشنواره خیرین اعتبار جذب کنیم و با این اعتبارات قصد داریم 120 مدرسه نوسازی شود، 650 مدرسه غیراستاندارد و 220 مدرسه نیاز به تخریب و بازسازی دارند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس هرمزگان تصریح کرد: برای اولین بار میزبان جشنواره مدرسه سبز خواهیم بود.

احمدی عنوان کرد: 61 مدرسه کانکسی و 14 مدرسه کپری را شناسایی کردیم و 8 هزار و 246 دانش‌آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند که عمدتاً شامل مدارس روستاهای دورافتاده و صعب‌العبور است، از سال گذشته پیگیر بهینه‌سازی آن‌ها بودیم که تفاهم‌نامه‌ای را با قرارگاه سازندگی سپاه  منعقد کردیم که شامل 65 مدرسه با 220 کلاس است.

وی خاطرنشان کرد: همه پایه‌های ششم مدارس زیرساخت‌های هوشمند سازی را دارد، اخیراً نیز هوشمند سازی 11 مدرسه در بشاگرد تصویب شده است.

انتهای پیام

نظر دهید