برگزاری همایش مجازی مسئولان بین‌الملل دانشگاه‌های ایران و اسپانیا

به گزارش ایسنا، به نقل از سفارت ایران در اسپانیا ،در آغاز این همایش حسین  سلیمی رئیس دانشگاه علامه با اشاره به زمینه‌های فرهنگی و تمدنی بین ایران و اسپانیا در طول تاریخ، بر ضرورت گسترش همکاری های علمی و فرهنگی بین دانشگاه‌های ایران و اسپانیا تاکید کرد .

 وی گفت:  دانشگاه علامه طباطبایی به عنوان رابط تعیین شده از سوی وزارت علوم برای گسترش همکاری‌های دانشگاهی با اسپانیا، پیشنهادات مشخصی در این خصوص به طرف اسپانیایی ارائه کرده  است.

در ادامه این همایش آقای «خوزه لوییس فلیپه ده لا پنیا» سفیر اسپانیا در تهران با اشاره به زیرساخت‌های آماده در دانشگاه‌های دو کشور، حمایت سفارت این کشور را از تداوم همکاری های دانشگاهی بین دو کشور اعلام کرد.

حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا نیز با اشاره به تاکیدات مسئولین عالی‌رتبه دو کشور برای گسترش همکاری‌های علمی، روند همکاری های دانشگاهی موجود بین دو کشور را تشریح کرد .

وی تاکید کرد : در هفته‌های اخیر همایش مجازی بین بنیاد مطالعات راهبردی و بین المللی اسپانیا و دفتر مطالعات سیاسی و بین‌المللی وزارت امور خارجه ایران با موفقیت کامل عملی گردید.

قشقاوی گفت:  علی‌رغم شرایط کرونایی می‌توان از طریق مجازی این ارتباطات را همچنان گسترش داد.

در پایان بخش افتتاحیه این همایش، دکتر عبدالحمید علیزاده معاون قائم‌مقام بین‌الملل وزارت علوم ایران طرح چهار ماده‌ای برای گسترش همکاری‌های دانشگاهی بین دو کشور را ارائه کرد .

براساس این گزارش  در این همایش مسوولین دانشگاه‌های ایرانی علامه طباطبایی، تهران، الزهرا، بو علی سینا همدان، انجمن حکمت و فلسفه، علم و فنآوری، گیلان، و یزد تقویت روابط آکادمیک و دانشگاهی را با همتایان اسپانیایی خود از دانشگاه‌های کمپلوتنسه مادرید، آئوتونوما مادرید، آلیکانته، جیدا، نبریخا و سانتیاگو ده کمپوستلا و همچنین خانه آسیا و بنیاد سه فرهنگ مدیترانه‌ای به بحث و بررسی گذاشتند.

انتهای پیام

نظر دهید