برگزاری مراسم پایانی جشنواره «یک داستان یک نمایشنامه»

به گزارش ایسنا، مهدی قمی -رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره و مدیر هنری منطقه دو و رئیس فرهنگسرای ابن سینا- در این مراسم که امروز (۲۱بهمن ماه) در فرهنگسرای ابن سینا برگزار شد، گفت: رسالت سازمان فرهنگی هنری طراحی برنامه‌های مرتبط با فرهنگ و هنر و اجرای آن است. جشنواره «یک داستان یک نمایشنامه» با همین هدف و در راستای اجرایی شدن بیانات رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، به همت کانون داستان‌نویسی فرهنگسرای ابن سینا و زحمات  ابوالفضل درخشنده – نویسنده-  برگزار شد.

او افزود:  فاز اولین جشنواره اعلام ۳۰ اثر برتر از بین ۱۳۵۰ اثر ارسالی از تمام نقاط کشور و معرفی نفرات اول تا پنجم بود . فاز دوم چاپ کتاب مجموعه آثار منتخب به همت نشر شهر و فاز سوم تبدیل محتوای استاندارد دریافتی به اجرای صحنه‌ای نمایش است که در آینده تکمیل خواهد شد.
 در ادامه مراسم یک پلان نمایشنامه با عنوان «سنفونی سیاه»  توسط گروه هنری پرسش به سرپرستی محمدرضا فهمیزی اجرا شد. این نمایشنامه اثر نیما حسن بیگی یکی از نویسندگان برگزیده این جشنواره داستانی بود.

سپس ابوالفضل درخشنده – دبیر علمی جشنواره و رئیس هیئت داوران درباره نحوه داوری، گفت: با اعلام فراخوان جشنواره در خبرگزاری‌ها در آذرماه، در کمتر از یک ماه ۱۳۵۰ اثر به دبیرخانه ارسال شد که توسط هیئت داوران و با حضور نویسندگان مورد ارزیابی قرار گرفت . از این تعداد ۳۴۴ اثر انتخاب و در نهایت 3۰ اثر برتر معرفی و به نفرات ۱ تا ۵ نیز لوح تقدیر، تدیس جشنواره و جایزه نقدی تعلق گرفت.

او تصریح کرد: کاری را آغاز کرده‌ایم که به لطف خدا در آینده ثمرات بیشتری خواهد داشت.

اجرای چندقطعه توسط گروه کر فرهنگسرای ابن سینا و تک نوازی پیانو از دیگر بخش‌های این مراسم بود.

در ادامه اسامی نفرات اول تا پنجم به این شرح معرفی شد:
لیلی فیروز برای داستان «جنگ زدگان»
سهیلا سپهری برای داستان «مریم»
طاهره امینی جزه برای داستان «عروسک پارچه‌ای رقاده»
شهربانو سادات افتاده برای داستان «چشم‌های باز»
لیلی فیروز برای داستان «چشم‌های باز»

انتهای پیام

نظر دهید