برگزاری انتخابات شورایاری‌ها اولین قدم برای کاهش هزینه‌های مدیریت شهری است

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام شهرنوشت، پیروز حناچی ظهر امروز در بازدید از ستاد مرکزی اجرایی پنجمین دوره انتخابات شورایاری های محلات شهر تهران گفت: اقدامی که در قالب برگزاری انتخابات شوایاری ها انجام می شود به واقع پیچیده و عظیم است؛ چراکه در دیگر انتخابات‌ها شعبه‌های رای‌گیری محدود است، اما در این انتخابات در هر ۳۵۲ محله، شعب جداگانه داریم.

وی افزود: این انتخابات تدارکات پیچیده ای دارد و این تدارکات برای رسیدن به یک هدف در نظر گرفته شده است؛ هدف این است که تصمیمات مان را به وجدان عمومی جامعه نزدیک‌تر و به خواست‌های محلی مردم بیشتر توجه کنیم.

شهردار تهران تصریح کرد: امیدوارم به نقطه‌ای برسیم که تمام درآمد یا بخش عمده‌ای از درآمد هر منطقه را برای همان منطقه هزینه کنیم.

حناچی با تاکید بر اینکه افزایش میزان مشارکت شهروندان می‌تواند کیفیت این انتخابات را تضمین کند، گفت: این دوره از انتخابات شورایاری‌ها به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود. یادمان باشد این انتخابات جزو معدود انتخابات های یک کلانشهر است که به طور الکترونیکی برگزار می شود.  

وی ادامه داد: در گذشته وزرات کشور در شهرهای کوچک انتخابات الکترونیک برگزار کرد، اما انتخاباتی با این وسعت یک مانور برای وزارت کشور نیز محسوب می شود. همکاران من در شهرداری تهران یک ماه است که برای برگزاری این انتخابات تلاش می کنند و امیدوارم نتایج قابل قبولی حاصل شود.  

حناچی با اشاره به اینکه باید حس تعلق را در شهروندان تهران تقویت کرده و مردم را از شهرنشین به شهروند تبدیل کنیم، گفت: باید تصمیماتی که برای شهرگرفته می‌شود، به تصمیمات محلی و وجدان عمومی مردم نزدیک‌تر شود. اگر مردم بدانند درخواست‌هایشان در اولویت برنامه‌های شهرداری قرار دارد، به طور حتم میزان مشارکت خود را در اداره شهر ارتقا می‌دهند.   

شهردار تهران در پایان تصریح کرد: اگر شهروندان نسبت به منطقه و محله‌ای که در آن زندگی می‌کنند احساس تعلق داشته باشند، هزینه‌های مدیریت شهری هم کاهش پیدا می‌کند. در این راستا، فردا با برگزاری انتخابات انجمن‌های شورایاری اولین قدم را برمی‌داریم.

انتهای پیام

نظر دهید