برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن کرده‌ایم/ رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند

سیدکمال‌الدین میرجعفریان، امروز پنج شنبه 8 خرداد در جلسه بررسی زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، با اشاره به بازدید اخیر استاندار خراسان جنوبی از منطقه ویژه اقتصادی بیرجند، اظهار کرد: رفع مشکلات منطقه ویژه اقتصادی بیرجند در سال جهش تولید، به قید فوریت دنبال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: در خصوص تامین زیرساخت‌های برق منطقه ویژه که مهم‌ترین نیاز مطرح شده است، باید در میان مدت ۴ مگاوات و در بلندمدت ۶۰ مگاوات برق مورد نیاز تامین شود.

میرجعفریان با بیان اینکه هماهنگی مربوط به اصلاح موافقتنامه و تخصیص اعتبار با سازمان برنامه و بودجه صورت گرفته و در خصوص تأمین زیرساخت‌ها مشکل اعتباری وجود ندارد، تصریح کرد: باید در کوتاه‌مدت و در فاز اول ۴۰۰ کیلووات به ظرفیت برق منطقه ویژه اقتصادی افزوده شود.

وی، شهرداری بیرجند را مأمور کرد تا هر چه زودتر نسبت به بسترسازی و آماده‌سازی مسیر تیرهای برق و تامین ایمنی لازم با همکاری اداره‌کل راهداری اقدام کند.

گفتنی است؛ مشکلات مربوط به تامین آب و زیرساخت‌های مخابراتی موضوع دیگر جلسه بود که به تفصیل مورد بحث قرار گرفت و تصمیمات مقتضی اتخاذ و مقرر شد شرکت آب استان هرچه سریع‌تر نسبت به فراخوان پیمان‌سپاری اقدام کند.

انتهای پیام

نظر دهید