با تاسیس ۱۱ رشته فنی و حرفه‌ای در هرمزگان موافقت شد

دکتر آزاده آریانا در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: تصمیم گیری در خصوص اضافه شدن رشته های جدید به دانشگاه های فنی و حرفه ای استان طی بررسی های انجام شده از فارغ التحصیلان دانش اموز، شدت بیشتری به خودگرفت.
وی افزود: متاسفانه دانش آموزان پس از اتمام دوره دانش آموزی به دلیل عدم وجود رشته های مرتبط با تحصیلات مدرسه ای خود یا ترک تحصیل را انتخاب می کردند و یا عازم استان های دیگر می شدند. 
آریانا با اشاره به این که با وجود اینکه مشکلات زیادی بر سرراه ما در خصوص اضافه کردن رشته های جدید وجود داشت، ادامه داد: از جمله این مشکلات می توان به کمبود فضای آموزشی، نداشتن کارگاه های مورد نیاز را می توان نام برد اما توانستیم طی تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش این مشکل را حل کنیم.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان هرمزگان با بیان این که این دانشگاه، دولتی و زیر نظر وزارت علوم است، افزود: دو رشته مکانیک موتورهای دریایی و ناوبری در مقطع کاردانی به مجموع رشته های آموزشکده فنی و حرفه ای پسران بندرعباس افزوده شد.
وی همچنین اضافه کرد: رشته های حسابداری، طراحی و دوخت، تربیت بدنی، کامپیوترگرایش نرم افزار در مقطع کاردانی به مجموع رشته های دانشکده فنی و حرفه ای پسران میناب اضافه شد.
آریانا افزود: همچنین رشته های صنایع شیمیایی و معماری داخلی در مقطع کاردانی به مجموع رشته های آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بندرعباس ملحق شد.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان هرمزگان گفت: رشته های ایمنی صنعتی و محیط کار و نیز مهندسی تکنولوژی الکترونیک درمقطع کارشناسی ناپیوسته به مجموع رشته های آموزشکده فنی و حرفه ای پسران بندرعباس اضافه شد.
وی در پایان گفت: همچنین علمی -کاربردی حسابداری در مقطع کارشناسی ناپیوسته به رشته های آموزشکده فنی و حرفه ای دختران بندرعباس افزوده شد.

انتهای پیام

نظر دهید