باقرزاده: باید برای مقابله با ورود ویروس هندی مرزهای شرقی را بست

علی اصغر باقرزاده در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به هشدارهای داده شده مبنی بر ورود گونه جهش یافته ویروس کرونا از هند گفت: یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از ورود ویروس هندی به کشورمان بستن مرزهای زمینی از سمت افغانستان و پاکستان است. در حالت عادی این مرزها ولنگار و باز بوده و به دلیل گستردگی آن پوشش ها خوب نیست به طوری که روزانه رفت و آمد بین مرزی زیاد است و حتی تبادل کالا هم صورت می گیرد. پس اولین نکته برای مقابله با ورود ویروس هندی بستن مرزهای طولانی شرق کشور است.

وی ادامه داد: بحث دیگر گمرکات و تبادلات مرزی است که باید مورد رصد و دقت قرار گیرد. مرزهای هوایی و تردد هواپیما به سمت پاکستان و ورود مسافر و کالاها و گمرکات باید با دقت رصد شود که ان شاءالله کشور درگیر چالش جدید نشود.

نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی توضیح داد که ویروس کرونای هندی به مراتب میزان سرایت و مرگ و میر آن بالاتر است و باید اقدامات پیشگیرانه صورت گیرد تا بتوان از این مرحله عبور کرد وگرنه در آینده بسیار نزدیک اتفاقات ناگوارتر رخ داده و کشور وارد چالش جدید می شود.

باقرزاده اضافه کرد: به نظر می رسد دولت توان بستن مرزها را ندارد و نیروهای مسلح باید وارد شوند. خواهشم از نیروهای مسلح این است که در بستن مرزها ورود کنند همان طور که پیش از این هم در کارهای جهادی و مقابله با کرونا کنار وزارت بهداشت بودند، این بار هم نقش جدی داشته باشند.

انتهای پیام

نظر دهید