ایران اسلامی، لنگر ثبات و آرامش در منطقه است

حجت الاسلام والمسلمین جلیل جلیلی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر سردرود، ضمن توصیه خود و نمازگزاران به پرهیزگاری، اظهار کرد: تقوا، یعنی اینکه انسان مراقب باشد در محیط‌هایی که موجبات گناه و معصیت را فراهم می‌آورد، قرار نگیرد و زمینه لغزش را به روی خود ببندد.

وی با اشاره به امتحانات متعدد حضرت فاطمه زهرا(س)، افزود: حضرت زهرای مرضیه، اهل صبر در مقابل معصیت بود، لذا مقام عصمت کبری داشت و در عبودیت نیز سیده نساء عالمیان است؛ آن بانوی بزرگوار، انواع ناملایمات را تجربه کرد و از همه آن‌ها با سربلندی و پیروزی خارج شد.

وی در خطبه دوم نماز نیز با تاکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب به‌مناسبت قیام ۱۹ دی مردم قم، تاکید کرد: با طرح موضوع رفع تحریم‌ها به عنوان پیش شرط بازگشت آمریکا به برجام، راهبرد جمهوری اسلامی ایران را در دوره بایدن ترسیم شد.

حجت الاسلام والمسلمین جلیلی ادامه داد: بازگشت آمریکا به برجام، بدون رفع تحریم و بدون جبران خسارات وارده بر ایران، شاید بیش از دوران گذشته خطر داشته باشد، چراکه انتظار بدون دستاورد را به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، وی با مقایسه جایگاه امنیت‌زایی ایران و امنیت زدایی غرب در منطقه، خاطرنشان کرد: ایران در عرصه‌های نظامی، بهداشتی، زیستی و مقابله با تروریسم، امنیت زایی دارد، اما غرب همه روزه به دنبال تولید تروریسم در نقاط مختلف دنیا بوده و نمونه بارز آن، داعش است.

امام جمعه سردرود در خصوص ممنوعیت ورود واکس آمریکایی و انگلیسی به کشور نیز گفت: در حافظه تاریخی تمام ملت‌ها نقش بسته که آمریکا و انگلیس هیچگاه خیر خواه هیچ ملتی به‌خصوص ملت ایران نبوده‌اند؛ کشوری که از دادن داروهای ضد سرطانی، هموفیلی، صرع، ام پی اس، تالاسمی و… دریغ می‌کند، با چه تضمینی می‌تواند واکسن مطمئن در اختیار ایران قرار دهد؟

وی افزود: کشوری که در بحران کرونا روزانه ۴۰۰۰ کشته می‌دهد، چگونه می‌تواند کشورهای دیگر را از این بحران نجات دهد؟

وی در خاتمه سخنانش با تبریک موفقیت‌های آزمایش واکسن بومی، مطرح کرد: با توجه به اینکه خودمان ظرفیت و قابلیت تولید واکسن را داریم، باید از این حرکت و از این دانشمندان حمایت شود؛ هرچند که اگر واکسن قابل اعتمادی هم در دنیا وجود داشته باشد، از خرید آن دریغ نخواهد شد.

انتهای پیام

نظر دهید