امسال مدرسه تک‌نفره در چهارمحال و بختیاری نداریم

فرحناز قائدامینی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به پراکنده بودن جمعیت دانش‌آموزی در مناطق روستایی چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: این اداره‌کل بنا بر وظیفه و تعهدش به دنبال عدالت تحصیلی و دایر کردن آموزش برای دانش‌آموزان در سراسر استان است.

وی ادامه داد: سال گذشته ۱۷۵ مدرسه با کمتر از ۱۰ دانش‌آموز مشغول فعالیت بود که ساماندهی و تجمیع این مدارس به شیوه‌ای که به دانش‌آموزان آسیب نزند در دستور کار جلسات متعدد شورای آموزش و پرورش با حضور فرمانداران قرار گرفت که حاصل این تلاش، تقلیل مدارس کمتر از ۱۰ دانش‌آموز به ۱۴۱ مدرسه شد، ضمن اینکه امسال مدرسه تک‌نفره نداریم.

قائدامینی با یادآوری اهداف تجمیع این مدارس، تصریح کرد: دو هدف در این اقدام دنبال می‌شود یکی پاسخ به کمبود نیروی انسانی و دیگری فراهم کردن محیط مطلوب زندگی جمعی، چرا که دانش‌آموزان در کلاس‌های کم‌شمار از یادگیری آداب زندگی جمعی و مهارت‌های زندگی و نیز تعامل، همکاری، کارگروهی، دوست‌داشتن و … باز می‌مانند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان در خصوص نقل و انتقالات نیروهای این اداره‌کل و با تأکید بر روشنگری و شفافیت عمل در این مقوله، بیان کرد: امسال علی‌رغم کمبود نیرو با درخواست انتقال ۴۷۱ نیرو به خارج استان موافقت شد و مجموع نقل و انتقالات نیروها به داخل و خارج استان به ۸۰۲ نفر رسید.

وی تصریح کرد: برای جبران نیروهای خارج شده از استان، تقاضایی مبنی بر افزایش سهمیه استان در ردیف استخدامی ماده ۲۸ به وزارتخانه ارسال شد و بر همین اساس، امسال ۱۸۸ نفر از طریق آزمون استخدامی، جذب آموزش و پرورش خواهند شد که احتمال می‌رود بر این تعداد افزود شود.

انتهای پیام

نظر دهید