افتتاح ۴ پروژه با اعتباری افزون بر ۳۰ میلیارد در همدان

دکتر رشید حیدری مقدم پنجشنبه ۲۹ خردادماه در آیین افتتاح پروژه‌های دستگاه اکوکاردیوگرافی مرکز قلب فرشچیان، کلینیک مشاوره جنسی و تحویل ۸ دستگاه آمبولانس به مراکز اورژانس استان اظهار کرد: در بین همه اخبار ناخوشایندی که در فضای کرونایی این روزها شنیده می‌شود چهار خبر خوش در دانشگاه علوم پزشکی همدان رخ داده که مایه مسرت و البته افتخار دانشگاه در مسیر ارائه خدمت به مردم عزیزمان خواهد بود.


وی تصریح کرد: امروز هشت دستگاه آمبولانس پیشرفته اسپرینتر هر یک به ارزش دو میلیارد تومان در سطح استان توزیع شد، نکته درخور توجه در این رابطه این است که ناوگان خودرویی ما از سال ۹۲ تاکنون گام‌های خوبی در مسیر نوسازی و به روز شدن تجهیزات برداشته به طوریکه در حال حاضر ۱۰۰ دستگاه آمبولانس در سطح استان فعال شده‌است.


دستگاه اکوکاردیوگرافی راهگشای تشخیص بیمارن دریچه‌ای و مادرزادی قلبی


رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا با اشاره به فعال شدن اورژانس هوایی استان بیان کرد: از زمان راه‌اندازی تاکنون نزدیک به ۳۵۰ پرواز در جهت جابه جایب بیماران داشته‌ایم و این اتفاق مبارکی در راستای تسریع انتقال بیماران و مصدومین تصادفات و سوانح است.


وی افزود: راه‌اندازی دستگاه اکوکاردیوگرافی در مرکز آموزشی درمانی قلب و عروق فرشچیان دومین خبر ارزشمند دانشگاه در ایام شیوع کرونا است که وجود آن موجب تعمیق خدمات به بیماران قلبی و عروقی خواهد بود و این دستگاه در ۱۰ استان مجاور ما نمونه ندارد و می‌توانیم از این ظرفیت برای کمک به بیماران دیگر استان‌ها نیز استفاده کنیم.


حیدری‌مقدم ادامه داد: این دستگاه اختلالات دریچه‌ای و مادرزادی قلبی را تشخیص داده و در درمان بیماران اثرگذاری بالایی دارد که با اعتباری افزون بر دو میلیارد تومان خریداری و راه‌اندازی شد.


وی بیان کرد: یکی از دغدغه‌های بسیار مهم ما در حوزه سلامت اجتماعی افتتاح کیلینک مشاوره جنسی بود که می‌تواند در رفع بسیاری از مشکلات زناشویی و طلاق زوجین مؤثر باشد که امروز خوشبختانه با راه‌اندازی این کلینیک مشاوره‌ای دغدغه‌های این حوزه نیز پوشش داده شد.


کلینیک مشاوره جنسی، بی‌نظیردر منطقه غرب کشور


این عضو هیئت علمی دانشگاه در ادامه با بیان اینکه در بخش دولتی کشور این نخستین کلینیک در منطقه غرب کشور است که در این زمینه فعالیت می‌کند، گفت: کلینیک مزبور بسیار مجهز و پیشرفته بوده که با هزینه‌ای افزون بر چهار میلیارد تومان راه‌اندازی شده است.


وی خاطرنشان کرد: چهارمین خبر خوش در دانشگاه علوم پزشکی همدان نصب سی تی اسکن ۱۶ اسلایس است که در شهرستان رزن راه‌اندازی خواهد شد و هزینه ای افزون بر شش میلیارد تومان دربرداشته است.


حیدری‌مقدم در بخش دیگری به نگرانی‌های عمیقی که در زمینه شیوع کرونا ایجاد شده اشاره و بیان کرد: هم تعداد بیماران و هم گستره شیوع این بیماری در روزهای اخیر افزایش یافته که یکی از دلایل آن این است که سه استان هم‌جوار ما در زمره نقاط پرخطر و قرمز کشور هستند و متأسفانه تردد و رفت و آمد با اهالی این سه استان بیشتر شده‌است.


۸۵درصد موارد شیوع کرونا از محافل و تجمعات خانوادگی است


وی با بیان اینکه ۸۵ درصد موارد شیوع کرونا در حال حاضر از تجمعات و محافل خانگی نظیر عروسی‌ها، میهمانی‌ها، مسافرت‌ها و … گزارش می‌شود، گفت: به هیچ عنوان شدت بیماری کاهش نیافته و ویروس ضعیف نشده و فصل گرما نیز از بین برنده آن نبوده است و همچنان بیماری‌زایی بالایی از آن منشعب می‌شود بنابراین از همه هم‌استانی‌ها تقاضا داریم در رعایت اصول بهداشت فردی، فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک غفلت نورزند تا دچار این ویروس منحوش نشوند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی ابن سینا تأکید کرد: هیچ‌کس نمی‌داند تا چند وقت و به چه شکل ناچار خواهیم بود با این ویروس سرکنیم و چه زمانی درمان یا واکسن قطعی آن کشف می‌شود بنابراین باید بیاموزیم با این ویروس زندگی کنیم و زندگی در شرایط کرونایی را تمرین کنیم به طوری که هم اقتصاد و معیشت مردم حفظ شود و هم سلامت افراد به مخاطره نیفتد.


انتهای پیام

نظر دهید