از تامین تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌های خراسان جنوبی تا افزایش تخت‌های درمان

محمد صادق معتمدیان، با اشاره به ملاقات هفته گذشته با دکتر سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: در این دیدار، گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان استان ارائه شد و ایشان نیز ضمن قدردانی از زحمات همه اعضای ستاد استانی کرونا، خراسان جنوبی را جزء  استان‌هایی برشمردند که با هم‌افزایی دستگاه‌های اجرایی، در مدیریت بیماری کرونا موفق عمل کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، وی بیان کرد: در پی درخواست‌هایی که به وزیر بهداشت ارائه کردیم، دستورات خوبی صادر شد و به زودی یک دستگاه سی تی اسکن به شهرستان طبس اختصاص خواهد یافت.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: بیمارستان ایرانمهر نیز که یکی از بزرگترین مراکز درمان بیماران سرطانی در شرق کشور است و با کمک خیرین راه‌اندازی شده، نیاز به دستگاه کمیاب و گرانقیمت «شتاب‌ دهنده خطی» داشت که با دستور وزیر بهداشت، این دستگاه در اختیار استان و بیمارستان ایرانمهر قرار خواهد گرفت.

معتمدیان اظهار کرد: همچنین طی چند ماه آینده، دستگاه ام.آر.آی مورد نیاز شهرستان‌های قاین، فردوس و طبس نیز تامین خواهد شد که مجموع این موارد در شرایط دشوار کنونی، کمک شایانی در راستای توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی استان خواهد بود.

وی افزود: تجهیزات مورد نیاز بیمارستان‌های استان نیز به زودی توسط هیئت امنای ارزی وزارت بهداشت تأمین و تحویل استان خواهد شد.

استاندار خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم و دوازدهم، توجه ویژه‌ای به حوزه بهداشت و درمان استان شد و در بخش تعداد تخت‌های ویژه، علی‌رغم این که استاندارد جهانی ۷ الی ۸ تخت است، این عدد در استان به ده و نیم رسید و تعداد تخت‌های معمولی نیز از ۹۰۰ به ۱۶۰۰ تخت افزایش پیدا کرد و از ۸ بیمارستان به ۱۴ بیمارستان رسیدیم.

معتمدیان یادآور شد: این در شرایطی است که مبنای توزیع امکانات و تجهیزات بر اساس شاخص جمعیتی است، اما با توجه به توجیهات و پیگیری‌های صورت گرفته، دولت نگاه ویژه‌ای به خراسان جنوبی داشته است.

انتهای پیام

نظر دهید