آیین خشت‌گذاری طرح آجر به آجر در خلخال آغاز شد

در این مراسم که معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور حضور داشت، اولین مدرسه در قالب طرح آجر به آجر آغاز شد تا در این روستا آموزشگاه دو کلاسه راه‌اندازی شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در مناطق مختلف استان اظهار کرد: اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان تلاش می‌کند تا با جمع‌آوری کمک‌های حتی خرد و اندک آحاد مردم امر مدرسه‌سازی را در قالب این طرح توسعه و ترویج دهد.

دولت لطفی تصریح کرد: استان اردبیل جایگاه خوبی را در بحث مشارکت و همچنین مبلغ واریزی در این زمینه دارد و انتظار می‌رود با جمع‌آوری کمک‌های مردمی اجرای این طرح در مناطق مختلف استان توسعه پیدا کند.

وی گفت: در یک ماه اخیر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور برای دومین بار سفری را به استان اردبیل انجام می‌دهد تا این بار با حضور در شهرستان‌های خلخال و کوثر شاهد کلنگ‌زنی و آغاز عملیات احداث 12 مدرسه در قالب 36 کلاس درس باشیم.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس استان اردبیل افزود: با حضور معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش کلنگ‌زنی مدرسه شش کلاسه در روستای نمهیل خورش رستم و همچنین شش کلاسه روستای لرد شاهرود به انجام رسید.

لطفی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: در این سفر که به دعوت نماینده مردم خلخال و کوثر انجام شد، رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کلنگ احداث مدرسه 12 کلاسه سمیه خلخال را به زمین زد و در کنار آن از مدرسه در حال احداث نامجوی خلخال نیز بازدید کرد.

وی اضافه کرد: در این سفر معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش با حضور در جلسه شورای آموزش و پرورش چهار منطقه جنوب استان در جریان مشکلات و نارسایی‌های توسعه واحدهای آموزشی قرار گرفته و نسبت به حل مشکلات آن قول مساعد خواهد داد.
لطفی بیان کرد: همزمان با حضور رئیس سازمان نوسازی مدارس کشور در جنوب استان اردبیل کلنگ‌زنی شش مدرسه دو کلاسه نیز در روستای نصرآباد به انجام رسید.

انتهای پیام

نظر دهید