آخرین فرصت بسکتبال با ویلچر ایران برای رسیدن به سهمیه پارالمپیک

مازیار میرعظیمی در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: برای آماده‌سازی تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان جهت شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که آخرین فرصت برای کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیوست، تاکنون ۴ مرحله اردوی آمادگی را پشت سر گذاشتیم و در ۲ تورنمنت برون مرزی ترکیه و ژاپن شرکت کردیم. در مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه چون به ۳ تیم برتر سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو داده می‌شود تلاش بر این است که بهترین جایگاه را کسب کنیم.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر امید به کسب عنوان قهرمانی در قهرمانی آسیا و اقیانوسیه دارید، گفت: هدف‌گذاری ما کسب عنوان قهرمانی است، همان طور که در ژاپن توانستیم به این عنوان دست پیدا کنیم. البته کار سختی است اما برای رسیدن به چنین هدفی از هیچ تلاشی کوتاهی نخواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال باویلچر مردان همچنین با اشاره به لژیونر بودن تعداد زیادی از بازیکنان بسکتبال باویلچر و حضور آنها در لیگ‌های اروپایی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جمع زیادی از بازیکنان بسکتبال با ویلچر مردان در لیگ‌های تیم های اروپایی همچون اسپانیا، ترکیه و آلمان فعالیت می‌کنند که زمان اعزام تیم به تایلند تقریبا هشت نفر از این بازیکنان را به اردوی تیم ملی دعوت خواهیم کرد تا بهترین‌ها را عازم تایلند کنیم.

میرعظیمی اظهار کرد: تیم ملی بسکتبال با ویلچر مردان هر چند در پارالمپیک‌های گذشته جایگاه خوبی را به خود اختصاص نداده و در ریو هم در جایگاه دهم قرار گرفت، اما این بار عزم خود را جزم کردیم که پس از کسب سهمیه در پارالمپیک ۲۰۲۰ بر روی سکو قرار بگیریم و ناکامی‌هایی که در گذشته داشتیم را جبران کنیم. البته این تیم در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۷ چین نایب قهرمان شد و در قهرمانی جهان سال گذشته در آلمان در جمع ۴ تیم برتر دنیا ایستاد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا مشکل ویلچر بازیکنان مرتفع شده است یا خیر؟ تصریح کرد: فدراسیون قول داده که بعد از مسابقات قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که تیم موفق به کسب سهمیه پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو شد ویلچرهای جدید و استاندارد برای بازیکنان خریداری کند. البته وضعیت ویلچرها این قدر حاد نیست که نتوانیم در تایلند کسب سهمیه کنیم با همین ویلچرها نیز می‌توانیم عملکرد موفقی داشته باشیم. ضمن این که با توجه به شرایط بد اقتصادی نباید انتظار زیادی از فدراسیون داشت.

سرمربی تیم ملی بسکتبال باویلچر مردان در پایان گفت: با توجه به عملکرد خوبی که تیم ملی بسکتبال با ویلچر در بازیهای پاراآسیایی جاکارتا داشت تلاش بر این است که ترکیب اصلی تیم را بر مبنای ترکیب جاکارتا ببندیم و با دعوت از چند بازیکن جوان، ترکیبی از بازیکنان باتجربه و جوان را عازم تایلند کنیم.

انتهای پیام

نظر دهید